Acil Göz Doktoru Antalya, 2024 Fiyatları - Dr. Elif Türkoğlu

  Acil Göz Doktoru Antalya

  Acil göz doktoru Antalya, acil tedavi gerektiren görme sorunlarına ve göz hastalıklarına müdahale eden, göz hastalıkları üzerine yüksek eğitim almış olan tıp doktorlarıdır. Gözler, farklı görevleri yerine getirmek üzerine özelleşmiş, onlarca farklı dokudan meydana gelirler. Bu dokulardan bazıları son derece hassas bir yapıya sahiptir. Eğer bir kaza veya yaralanma sırasında zarar görürlerse acil müdahale gerektirirler, aksi takdirde bireyin görme yetisi kalıcı olarak kaybedilebilir. Görme kaybı gibi sorunlar bazı ciddi göz hastalıklarının etkisi olarak da ortaya çıkabilirler. Bu hastalıklar da aynı kazalar ve yaralanmalar gibi acil göz doktoru tedavisi gerektirirler.

  Bu yüzden göze darbe alma, göze yabancı cisim kaçması, göz kanaması ve ani görme sorunları gibi problemler yaşayan bireyler vakit kaybetmeden bir göz doktoru ile iletişime geçmelidirler. Yazımızın devamında ‘’Acil göz doktoru randevusu nasıl alınır?’’, ‘’Acil tedavi gerektiren göz hastalıkları nelerdir?’’, ‘’Acil göz tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Antalya acil göz doktoru numarası nasıl bulunur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya acil göz tedavisi ve acil göz doktoru muayenesi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Acil Göz Doktoru Kimdir?

  Acil göz doktoru, göz hastalıkları alanında yüksek eğitim almış olan ve gözle ilgili acil tedavi gerektiren yaralanmalara ve hastalıklara müdahale etme yetkisi bulunan, uzman doktordur. Gözler son derece hassas organlardır. Bu yüzden gözlerle ilgili bazı yaralanmalar ve hastalıklar sırasında, tıbbi tedavinin acilen sağlanması gerekir. Aksi takdirde göz dokularında geri döndürülemeyen hasarlar meydana gelebilir ve görme kaybı gibi son derece ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Acil göz doktorları Antalya, bu gibi sorunları önlemek ve bireyin göz sağlığını güvence altına almak için modern tıbbi imkanlar dahilinde çeşitli tedaviler gerçekleştirirler.

  Acil Tedavi Gerektiren Göz Hastalıkları Nelerdir?

  Acil müdahale gerektiren göz hastalıkları arasında şunlar yer alır:

  • Üveit hastalıklarında görülen ateşlenme dönemleri, yani üveit atakları.
  • Kornea ülserleri.
  • Akut açı kapanması glokomu.
  • Ani görme kaybı.
  • Retina yırtılması ve retina dekolmanı.
  • Retinada arter damar tıkanması.
  • Kimyasal ve radyoaktif madde maruziyeti.
  • Göze yabancı cisim kaçması.
  • Göze alınan fiziksel darbeler.
  • Optik nevrit.
  • Temporal arteritis.

  Göz acilleri bu şekilde sıralanabilir.

  Acil Göz Doktoru Ne Yapar?

  Acil göz doktoru, vakt kaybetmeden ileri göz hasarını önlemek için çeşitli uygulamalar gerçekleştirir. İlk olarak bireyin göz sağlığını stabilize eder, daha sonra hastanın şikayetinin nedeni bilinmiyorsa bu nedeni belirlemeye yönelik testler ve incelemeler gerçekleştirir. Bu incelemeler sonucunda ise daha kalıcı ve radikal tedaviler ile duruma müdahale eder. Böylece hastanın görme kaybı ve ciddi göz hasarı gibi sorunlardan korunmasını sağlar.

  Acil Göz Duşu Nedir?

  Acil göz duşu, kimyasal maruziyeti sonrasında gözlerin korunabilmesi ve bu kimyasalların gözlerden temizlenebilmesi amacıyla yapılan, özel bir uygulamadır. Kimyasallar göz dokuları için oldukça zararlıdırlar. Bu yüzden herhangi bir kimyasala maruz kalındığında veya göze kimyasal bir madde kaçtığında acil olarak hastaneye gidilmelidir. İlk müdahalenin ardından göz dokularının incelenmesi ve olası bir hasarın erkenden tespit edilebilmesi için bir göz doktoru ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

  Acil Göz Duşu Neden Yapılır?

  Acil göz duşunun temel amacı gözlere bulaşan kimyasalları acil olarak bölgeden tahliye etmek ve göz dokularının bu kimyasallara daha fazla maruz kalmasını önlemektir.

  Acil Göz Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Acil göz tedavisi, acil müdahale gerektiren rahatsızlığın veya yaralanmanın türüne, şiddetine ve benzer etmenlere göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. 

  Acil Göz Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Acil göz tedavisi, kişinin sahip olduğu hastalığa göre farklı yöntemlerle yapılabilir. Eğer gözler kimyasallara ve benzer zararlı maddelere maruz kalmışsa gözleri, bu maddelerden temizlemeye yönelik işlemler gerçekleştirilebilir. Göze yabancı bir cisim kaçmışsa cismin, göze daha fazla zarar vermesi önlenebilir ve cismi çıkarmaya yönelik uygulamalara başvurulabilir. Göz hastalıkları sebebiyle gerek duyulan acil göz tedavileri ise çeşitli medikal ve cerrahi tedaviler ile gerçekleştirilebilir. Tedavinin detayları tamamen hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir.

  Acil Göz Doktoru Numarası Antalya 

  Acil göz doktoru tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button