Blefaroplasti Antalya, 2024 Fiyatları - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Blefaroplasti Antalya

  Blefaroplasti Antalya, göz kapağı ile ilgili estetik sorunları ortadan kaldırmak, kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak ve alın bölgesinin estetik bütünlüğünü sağlamak amacıyla yapılan göz çevresi estetiğidir. Blefaroplasti ameliyatı halk arasında göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Saçlar, alın bölgesi, kaşlar, gözler ve yüzün alt kısmı arasında doğal bir estetik bütünlük vardır. Bu bölgeler birbirlerinin görünüşlerini destekler ve genel olarak da çekici bir yüz görünümü meydana getirirler. Ancak bazı kişilerde bahsi geçen bölgeler arasındaki estetik bütünlük, kaş düşüklüğü, göz kapağı sarkması ve benzer etmenler nedeniyle zarar görmüş olabilir.

  Bu durum ilerleyen yaş, genetik etmenler ve benzer sebeplerden meydana gelmiş olabilir. Meydana gelme nedeni ne olursa olsun, göz çevresi ile ilgili bu gibi sorunları blefaroplasti isimli göz çevresi estetiği ile ortadan kaldırmak mümkündür. Bu operasyon sırasında pek çok işleme başvurulabilmektedir. Bu işlemlerin detayları ve kapsamları tamamen hastanın sahip olmak istediği görünüme göre belirlenmektedir. Yazımızın devamında ‘’Blefaroplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Blefaroplasti ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Blefaroplasti ameliyatı kalıcı mı?’’ ve ‘’Blefaroplasti öncesi sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya blefaroplasti ameliyatı ve benzer göz estetiği operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Blefaroplasti Nedir?

  Blefaroplasti, göz kapaklarında meydana gelen sarkma ve düşüklük gibi sorunları ortadan kaldırmak, göz çevresinin yüz ile uyumlu, genç ve zarif bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon halk arasında göz kapağı estetiği olarak bilinir. Blefaroplasti sırasında yalnızca üst göz kapaklarına, yalnızca alt göz kapaklarına veya her ikisine birden müdahale etmek mümkündür. Bazı durumlarda yalnızca tek bir üst göz kapağına veya alt göz kapağına da müdahale edilebilmektedir. Operasyonun hangi kapsamda veya tam olarak hangi bölgelere yapılacağına hastanın talepleri doğrultusunda karar verilmektedir.

  Blefaroplasti Neden Yapılır?

  Blefaroplasti ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Göz kapaklarındaki sarkmayı gidermek.
  • Göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresinde genç ve çekici bir görünüm meydana getirmek.
  • Göz kapağı düşüklüğüne ve sarkmasına bağlı ortaya çıkan yorgun ve yaşlı görünümü ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresi ile yüzün geri kalanı arasında estetik bir bütünlük oluşturmak.

  Blefaroplasti ameliyatı bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Blefaroplasti Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Blefaroplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Daha küçük yaştaki, göz çevresi gelişimini tamamlamamış olan bireylere blefaroplasti gibi estetik operasyonlarının yapılması önerilmez.

  Blefaroplasti Ameliyatı Kalıcı Mı?

  Blefaroplasti ameliyatı ile elde edilen kazanımların tamamı kalıcıdır ve göz çevresine ciddi bir hasar alınmadığı sürece uzun yıllar boyunca bu kalıcılık korunur. Bununla birlikte hastaların, ameliyattan sonra sırt üstü uyumaları, gözlerini ovuşturmamaları ve iyileşme sürecinde doktor tarafından verilen önerilere uymaları tavsiye edilir. Böylece operasyonun etkileri çok daha kalıcı olacaktır.

  Blefaroplasti Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Blefaroplasti ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Bunun en önemli nedeni bu ameliyat öncesinde hastanın göz kapağı bölgesine lokal anestezi uygulanmasıdır. Bazı durumlarda operasyon genel anestezi ile birlikte de yapılabilmektedir.

  Blefaroplasti Ne Kadar Sürer?

  Blefaroplasti ameliyatı 45 dakika ila 60 dakika içerisinde tamamlanabilir. Operasyonun süresi, ameliyatın hangi kapsamda yapıldığına ve kaç göz kapağına müdahale edildiğine göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz blefaroplasti süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Blefaroplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Blefaroplasti ameliyatı sırasında ilk olarak hedef göz kapaklarına bölgesel anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra ise modern cerrahi teknikler kullanılarak bu dokulardaki fazlalıklar alınır. Kalan dokular ise sarkmayı ve düşüklüğü ortadan kaldırmak için onarılır ve yeniden şekillendirilir. Böylece ameliyat başarı ile tamamlanmış olur.

  Blefaroplasti Kaç Günde İyileşir?

  Blefaroplasti ameliyatının iyileşme süresi 3 ila 7 gün arasında değişiklik gösterebilir. Blefaroplasti yaptıran hastalar bu süreç sırasında, doktorlarının da önerisiyle kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler.

  Blefaroplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Blefaroplasti ameliyatı yaptıran bireyler ameliyat sonrasında, dinlenmeleri ve anestezinin etkisinden çıkmaları için özel bir odaya alınırlar. Birkaç saat sonra da taburcu edilirler. Hatalar iyileşme süreci boyunca ameliyat bölgelerinin hijyenine ve bakımına dikkat etmelidirler. Göz çevresini çevresel zararlara ve fiziksel darbelere karşı korumalıdırlar.

  Antalya Blefaroplasti Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya blefaroplasti fiyatları ve göz kapağı ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button