Badem Göz Estetiği Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Badem Göz Estetiği Antalya

  Badem göz estetiği Antalya, göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak, göz kapaklarına genç bir görünüm kazandırmak ve gözün dış kenar kısmını bir miktar yukarı kaldırmak amacıyla yapılan, özel bir göz estetiğidir. Gerek mimik kullanımı gerekse de güneş ışığı maruziyeti gibi etmenler, zaman içerisinde yerçekiminin de etkisiyle göz çevresinde bazı estetik sorunlar meydana getirirler. Bu sorunlar arasında göz kapağı düşüklüğü, göz çevresinde torbalanma ve sarkma gibi problemler yer alır. Bunlara ek olarak birey, herhangi bir dış neden olmadan, genetik etmenler sebebiyle de estetik bütünlüğü zayıf bir göz çevresi görünümüne sahip olabilir.

  Badem göz estetiği tüm bu sorunları ortadan kaldırmak, göz çevresinde çekici ve genç bir görünüm meydana getirmek amacıyla yapılır. Bu operasyon her geçen gün daha da sık tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Badem göz estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Badem göz estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Badem göz estetiği kaç yaşında yapılır?’’ ve ‘’Badem göz estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya badem göz estetiği ve benzer göz çevresi estetikleri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Badem Göz Estetiği Nedir?

  Badem göz estetiği, gözün dış kenarını bir miktar yukarı kaldırmak, böylece göz çevresinin zarif ve çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon sayesinde göz çevresinde ve göz kapaklarında meydana gelen estetik sorunlar giderilebilir, bu bölgeye genç bir görünüm kazandırılabilir. Badem göz estetiği günümüzde, göz bölgesine uygulanan en yaygın estetik operasyonlarından biridir. Badem göz estetiği ismini, gözün dış kenarlarının yukarı kaldırılması ile göz çevresinin aldığı badem şeklinden almaktadır. Anestezi altında ve ağrısız bir şekilde gerçekleşen bu operasyon sayesinde hastalar son derece çekici bir göz çevresi görünümüne kavuşabilirler.

  Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

  Badem göz estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göz çevresine bademi şeklini andıran, çekik ve çekici bir görünüm kazandırmak.
  • Göz çevresindeki estetik sorunları kesin bir şekilde ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresinin yüzün geri kalanı ile uyumlu ve göz güzelliğini ortaya çıkaran bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Göz çevresindeki sarkmaları ve benzer estetik sorunları ortadan kaldırmak.

  Badem göz estetiği bu gibi nedenlerden yapılabilmektedir.

  Badem Göz Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

  Badem göz estetiği reşit olan her yaştan hastaya uygulanabilir. Bu operasyonun asıl amacı göz çevresinde, bademi andıran, çekici bir görünüm kazandırmaktır. Bu yüzden kişinin yaşa bağlı bir estetik probleme sahip olmasına gerek yoktur. Eğer göz çevresinde açık bir yara yoksa veya göz çevresinde aktif bir enfeksiyon bulunmuyorsa reşit olan her birey badem göz estetiği yaptırabilir.

  Badem Göz Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  Badem göz estetiğinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Göz çevresindeki neredeyse tüm dokulara müdahale edilebilir. Böylece bölgede yer alan estetik sorunların tamamı giderilir.
  • Göz çevresine son derece çekici bir görünüm kazandırılır.
  • Operasyon ağrısızdır.
  • İyileşme süreci konforludur.
  • Operasyonun riskleri son derece azdır.
  • Görece hızlı bir estetik operasyonudur.

  Badem göz ameliyatının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

  Badem göz estetiğinin etkileri kalıcıdır. Bu operasyon cerrahi işlemlerle yapılır, botoks veya dolgu gibi geçici uygulamalara başvurulmaz. Böylece badem göz estetiği ile elde edilen kazanımlar yıllar boyunca, başarılı bir şekilde korunabilir.

  Badem Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Badem göz estetiği genelde 35 ila 45 dakika içerisinde tamamlanır. Bazı durumlarda ameliyat süresi 1 saate kadar çıkabilmektedir. Doktorunuz badem göz estetiğinin süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

  Badem göz estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılır, bazı durumlarda hastanın talebine göre lokal anesteziye sedasyon gibi işlemler de eşlik edebilir. Böylece hastalar ameliyat sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. Badem göz estetiği sırasında gözlerin dış kısımlarına minimal cerrahi kesiler uygulanır. Daha sonra ise bu bölgeden gerçekleştirilen özel askılama yöntemler ile göz çevresine çekik bir görünüm kazandırılır. 

  Badem Göz Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Badem göz estetiği öncesinde doktor ile hasta ameliyatın detayları hakkında görüşme yaparlar. Bu görüşme sırasında hastanın, badem göz ameliyatı ile elde etmek istediği görünüm dinlenir. Göz çevresi ile ilgili bazı incelemeler yapılır ve kişiye özel bir göz çevresi estetiği planlaması hazırlanır.

  Badem göz estetiği sonrasında ise hastalar anestezinin etkisinden güvenli bir şekilde çıkmaları ve dinlenmeleri içi bir odaya alınırlar. Burada genellikle birkaç saat boyunca dinlenirler ve daha sonra ise taburcu edilirler. Taburcu olan hastalar doktorlarının önerilerine göre 3 ila 7 gün içinde günlük yaşamlarına dönebilirler.

  Antalya Badem Göz Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya badem göz estetiği fiyatları ve badem göz ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button