Lazerle Göz Kapağı Estetiği Antalya - Prof. Dr. Türkoğlu

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Antalya

  Lazerle göz kapağı estetiği Antalya, göz kapaklarını meydana getiren kas ve bağ dokuların yenilenmesi, göz kapağı cildinin gençleşmesi amacıyla yapılan, özel bir lazer tedavisidir. Göz kapakları, gözlerin nemlenmesini sağlamak ve kornea gibi önemli dokuları, üzerine yapışan tozlardan temizlemek için günde yüzlerce defa açılıp kapanırlar. Bu aktivite yıllar boyunca devam ettiğinde zamanla göz kapaklarını meydana getiren dokularda yıpranma ve zayıflama meydana gelir. Genetik etmenlerin ve çevresel bazı faktörlerinde bu yıpranmanın hızlanmasında payı vardır.

  Bahsi geçen etmenlere bağlı olarak göz kapakları sarkabilir, göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar meydana gelebilir ve göz kapağı cildinde kırışıklıklar görülebilir. Lazerle göz kapağı estetiği, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak ve bireye genç, işlevsel ve estetik açıdan zengin bir göz kapağı görünümü kazandırmak için yapılır. Lazerle göz kapağı estetiği, göz çevresine uygulanan en yaygın ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiği kaç seans sürer?’’ ve ‘’Lazerle göz kapağı estetiği kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle göz kapağı estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Lazerle göz kapağı estetiği, göz kapaklarında meydana gelen yıpranmayı ve göz kapağı düşüklüğü gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılan, gelişmiş bir lazer tedavisidir. Bu uygulama halk arasında izsiz göz kapağı estetiği veya ameliyatsız göz kapağı estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Cerrahi işlemlere başvurulmadan yapılan bu uygulama sayesinde bireyler hem göz kapağı sarkması gibi sorunlardan kurtulabilir hem de çok daha genç bir göz çevresi görünümüne kavuşabilirler. Üstelik bu kazanımlar bölgede herhangi bir ameliyat izine neden olmadan sağlanır.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Lazerle göz kapağı estetiği, göz çevresindeki estetik sorunları ortadan kaldırmak, göz çevresinin gençleşmesini sağlamak ve göz kapağı sarkması gibi sorunları gidermek amacıyla yapılmaktadır. Lazerle göz kapağı estetiği sayesinde göz çevresindeki cilt dokusunun iyileşmesi ve gençleşmesi de sağlanabilir. Böylece bölgedeki kırışıklıklar ve benzer estetik sorunlar da giderilmiş olur.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Lazerle göz kapağı estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Bu uygulamanın gerçekleşebilmesi için göz çevresinde aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara bulunmaması gerekmektedir.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle göz kapağı estetiğinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ameliyatsız ve dolayısıyla da herhangi bir dikiş izi olmadan yapılmaktadır.
  • Ağır bir anestezi uygulaması gerektirmez.
  • Hızlı bir tedavidir.
  • Tedaviden sonra günlük yaşama devam edilebilir.
  • Ağrısız bir tedavi uygulamasıdır.
  • İyileşme süreci yoktur.
  • Riskleri son derece azdır.

  Lazerle göz çevresi estetiği avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ağrılı Mı?

  Lazerle göz kapağı estetiği ağrısız bir uygulamadır. Uygulama öncesinde hedef bölgeye sürülen topikal anestezi kremi sayesinde en ufak rahatsızlık hissi bile meydana gelmez. Bu yüzden lazerle göz kapağı estetiği son derece konforlu bir uygulama olarak kabul edilir.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

  Lazerle göz kapağı estetiği ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Bu uygulama sayesinde dokulardaki doğal iyileşme mekanizmalarının aktif hale gelmesi sağlanır. Yani botoks veya dolgu işlemlerinde olduğu gibi bölgedeki dokular geçici süreliğine şekillendirilmez. Ancak lazerle göz kapağı estetiğinin daha kalıcı etkilere sahip olabilmesi için hastanın bölgeyi ovuşturmaması, mümkünse sırt üstü uyuması ve doktor tarafından verilen diğer önerilere uyması tavsiye edilir.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Lazerle göz kapağı estetiği 10 ila 15 dakika kadar süren seanslar halinde yapılır. Uygulamanın kaç seansla yapılacağı, göz çevresindeki estetik sorunların şiddetine göre belirlenir. Lazerle göz kapağı estetiği genellikle 1 ila 3 seans şeklinde yapılmaktadır.

  Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Lazerle göz kapağı estetiği sırasında ilk olarak hedef bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Böylece bölge lokal olarak uyuşturulmuş olur. Daha sonra ise birkaç dakika boyunca bölgeye lazer ışını atımları yapılır. Bu sayede de dokuların gençleşme mekanizmaları aktifleşir.

  Antalya Lazerle Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya lazerle göz kapağı estetiği fiyatları ve lazerle göz çevresi estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button