Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Antalya - Prof. Dr. Türkoğlu

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Antalya

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı Antalya, göz kapaklarındaki düşüklüğü ve sarkmayı ortadan kaldırmak, göz çevresinde çekici bir görünüm meydana getirmek amacıyla yapılan, gelişmiş bir operasyondur. Göz kapakları, yıllar boyunca tekrarlayan bazı zararlı alışkanlıklar ve genetik faktörler nedeniyle sarkabilir. Mesela sürekli göz kapaklarını ovuşturmak, yüz üstü uyumak, göz çevresi için önerilmeyen kozmetik ürünler kullanmak ve göz kapaklarını güneş ışığına karşı korumamak bahsi geçen sorunlara yol açabilir. Göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar direkt olarak göz çevresinin ve dolayısıyla da yüzün estetik bütünlüğüne zarar verirler.

  Bu gibi sorunları, çeşitli estetik operasyonları ve lazer tedavileri ile ortadan kaldırmak mümkündür. Göz kapağı düşüklüğü de bu amaçla yapılan estetik operasyonlarından biridir. Tıp dilinde blefaroplasti ameliyatı olarak da bilinen bu operasyon ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı düşüklüğü nedenleri nelerdir?’’, ‘’Göz kapağı sarkması neden olur?’’, ‘’Göz kapağı sarkması ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Göz kapağı düşüklüğü kendiliğinden geçer mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

  Göz kapağı düşüklüğü, göz kapaklarının zaman içerisinde doku yıpranmasına uğraması ve genetik etmenlerin de katkısıyla sarkması sonucu meydana gelen, yaygın bir estetik problemdir. Göz kapakları gün içerisinde oldukça yoğun bir şekilde çalışırlar. Bu yoğun çalışma ve hareket rutini, dokuların zamanla yıpranmasına neden olur. Buna bağlı olarak da göz kapaklarında sarkma ve düşüklük görülür. Göz kapağı düşüklüğü lazerle göz kapağı estetiği veya göz kapağı ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir. Lazer uygulamaları, daha kısa sürelidir ve sonrasında günlük yaşama dönülebilir. Ameliyat ise çok daha etkili ve başarılı sonuçlar verir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

  Göz kapağı düşüklüğü şu gibi nedenlerden ortaya çıkabilir:

  • Gözleri düzenli olarak, sürekli ovuşturmak.
  • Yüz üstü bir pozisyonda uyumak.
  • İlerleyen yaş.
  • Genetik etmenler.
  • Güneş ışığı maruziyeti.
  • Önerilmeyen kozmetik ürünlerin kullanımı.
  • Göz ve göz kapağı enfeksiyonları.
  • Fiziksel travma.

  Göz kapağı düşüklüğü bu gibi etmenler sonucu meydana gelebilir. Göz kapağı düşüklüğü yalnızca bir gözde veya her iki gözde birden ortaya çıkabilmektedir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır?

  Göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapaklarından birinin veya her ikisinin birden sarkık olmasına neden olur. Böyle bir görünüme sahip olan bireyler, göz kapaklarında düşme ve sarkma olduğunu anlayabilirler.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Genetik Midir?

  Göz kapağı düşüklüğü genetik etmenlerin de etkisiyle ortaya çıkar. Ancak tamamen genetik sebepli bir sorun değildir. Güneş ışığı maruziyeti gibi çevresel etmenlerin ve ilerleyen yaşın da göz kapağı düşüklüğünde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Görmeyi Engeller Mi?

  Göz kapağı düşüklüğü, sarkan göz kapağı nedeniyle bireyin görme alanını daraltabilir. Ancak görme kaybı gibi sorunlara yol açmaz.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Geçer Mi?

  Göz kapağı düşüklüğü, eğer fiziksel bir travma nedeniyle meydana geldiyse kendiliğinden, zaman içerisinde geçebilir. Ancak bu sorun genellikle ilerleyen yaş ve benzer etmenler sonucu gelişir. Bu yüzden de zaman içerisinde daha da şiddetlenir. 

  Göz Kapağı Düşüklüğü Genç Yaşta Olur Mu?

  Göz kapağı düşüklüğü genç yaşta da ortaya çıkabilen bir sorundur. Bazı genetik etmenler ve fiziksel travma gibi sorunlar göz kapaklarında erken yaşlarda sarkma meydana gelmesine neden olabilirler. Bununla birlikte göz kapağı düşüklüğü 40’lı yaşlardan sonra daha sık rastlanılan bir sorundur.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Gözde Ağrı Yapar Mı?

  Göz kapağı düşüklüğü genellikle ağrı sorununa yol açmaz. Ancak göz kapağında sarkmaya yol açan bazı etmenler farklı göz dokularına da zarar verebilir. Buna bağlı olarak da göz kapağı ağrısı ve göz ağrısı gibi sorunlar gelişebilir. Bu etmenler arasında fiziksel travma gibi faktörler yer almaktadır.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı yaklaşık 30 ila 45 dakika kadar sürmektedir. Ancak ameliyat, müdahale edilen göz kapağı sayısına ve göz kapaklarındaki sorunların şiddetine göre biraz uzayabilir, 1 saat gibi bir sürede tamamlanabilir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sırasında ilk olarak bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra göz kapağında sarkmaya ve düşüklüğe neden olan fazlalık dokular alınır. Kalan dokular onarılır ve düzenlenirler. Böylece ameliyat başarıyla tamamlanmış olur. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrası aynı gün taburcu olmak mümkündür. 

  Antalya Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatları ve göz kapağı sarkması ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button