Alt Göz Kapağı Estetiği Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Alt Göz Kapağı Estetiği Antalya

  Alt göz kapağı estetiği Antalya, alt göz kapaklarında meydana gelen sarkmayı ve torbalanmayı ortadan kaldırmak, alt göz kapaklarının göz çevresinin geri kalanıyla uyumlu bir görünüm edinmesini sağlamak amacıyla yapılan göz çevresi estetiğidir. Göz kapakları, göz çevresinde aktif olarak en çok çalışan dokulardır. Birey gün içerisinde yüzlerce defa göz kapaklarını kapatıp açarak gözlerinin nemli kalmasını ve toz gibi zararlı etmenlerden korunmasını sağlar. Gerek bu yoğun kullanım gerekse de yerçekimi gibi faktörler zaman içerisinde alt göz kapaklarında sarkmaya ve torbalanmaya neden olabilir. Alt göz kapağı sarkması da bireyin sürekli yorgunmuş ve uykusuzmuş gibi bir görünüme sahip olmasına yol açabilir.

  Alt göz kapağı estetiği bu gibi sorunları, bireyin talepleri ve genel estetik ölçütler çerçevesinde ortadan kaldırmak, göz çevresine genç bir görünüm kazandırmak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Alt göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Alt göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Alt göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Alt göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya alt göz kapağı estetiği ve benzer göz çevresi estetikleri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Alt göz sarkması ameliyatı, alt göz kapaklarından göz altlarına kadar olan bölgedeki sarkmaları gidermek ve göz çevresine çekici bir görünüm kazandırmak için yapılır. Bu operasyon, hastanın talebi dahilinde üst göz kapaklarına da müdahale edilerek yapılabilir. Böylece göz kapakları birbirleriyle ve göz çevresinde yer alan diğer dokular ile uyumlu, canlı ve zarif bir görünüm kazanırlar.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Alt göz kapağı estetiği göz kapaklarını meydana getiren dokuları yeniden düzenlemek, bu dokulardaki sarkmaları ortadan kaldırmak ve göz çevresine genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Alt göz kapağı estetiği, 18 yaşını doldurmuş olan, göz çevresinde aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara bulunmayan bireylere yapılabilir. Alt göz kapağı sarkması gibi durumlar genellikle 40’lı yaşlardan sonra belirginlik kazanırlar. Bu yüzden de alt göz sarkması ameliyatı genelde bu yaşlardan sonra tercih edilir. Ancak genetik nedenlerden, erken yaşlardan itibaren bu soruna sahip olan reşit bireylere, bireyin istediği zaman alt göz kapağı sarkması ameliyatı yapılabilir.

  Alt Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

  Alt göz kapağı sarkmasının en önemli nedeni bölgedeki dokuların, zaman içerisinde yerçekimi ve doku yıpranması gibi nedenlerden aşağı doğru kaymasıdır. Bununla birlikte genetik etmenlerin ve bölgedeki dokuların sık sık kullanılmasının da alt göz kapağı sarkmasının ortaya çıkmasında önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

  Alt Göz Kapağı Ameliyatı Kalıcı Mı?

  Alt göz kapağı ameliyatı sayesinde elde edilen kazanımların tamamı kalıcıdır. Ancak bu kazanımların zaman içerisinde zarar görmemesi ve göz çevresinin ameliyat ile elde edilen görünümü koruması için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunlar arasında yüz üstü uyumamak, gözleri ovuşturmamak ve göz kapaklarını yıpratabilecek kozmetik uygulamalardan kaçınmak yer alır. Böylece alt göz kapağı estetiği ile elde edilen kazanımlar ömür boyu korunabilir.

  Alt Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Alt göz kapağı ameliyatı, diğer tüm cerrahi ve medikal uygulamalar gibi bazı riskler taşımaktadır. Bu riskler arasında en sık rastlanılanları ameliyata bağlı gelişen enfeksiyonlar ve kanamadır. Ancak bu risklerden, ameliyatın steril ameliyathane koşullarında, alanında uzman bir göz doktoru tarafından yapılması ile büyük oranda sakınmak mümkündür.

  Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Alt göz kapağı estetiği lokal anestezi altında ve steril ameliyathane koşullarında yapılan bir operasyondur. Böylece hastanın ameliyat sırasında ağrı hissetmesi veya ameliyata bağlı olarak enfeksiyon gibi sorunlar yaşaması önlenmiş olur. Alt göz kapağı estetiği sırasında alt göz kapağında sarkmaya neden olan fazla yağ ve deri dokusu çıkarılır. Kalan dokular, bölgede torbalanmayı önlemek ve yeniden sarkma olmasını engellemek için düzenlenir. Böylece operasyon başarıyla tamamlanmış olur. Alt göz kapağı ameliyatı yaptıran bireyler operasyonun gerçekleştiği gün taburcu olurlar.

  Alt Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya alt göz kapağı estetiği fiyatları ve alt göz kapağı ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button