Göz Muayenesi Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Göz Muayenesi Antalya

  Göz muayenesi Antalya, gözle veya görme yetisi ile ilgili sorunların tespit edilmesi ve bu tespite yönelik özel tedaviler planlanması için gerçekleştirilen, genelde kısa sürede tamamlanan bir uygulamadır. Göz hastalıkları her yaştan bireyi etkileyebilen ve bu bireylerin dış dünya ile kurdukları en önemli bağlardan birini, yani görme yetilerini zorlaştıran, ciddi sağlık sorunlarıdır. Bu sorunların bazıları doğuştan meydana gelirler. Bazıları trafik kazaları ve yaralanmalar sonucu görülürler. Bazıları ise farklı sistemik hastalıkların bir etkisi olarak ortaya çıkarlar. Ortaya çıkma nedenleri ne olursa olsun bir göz hastalıkları hekimi tarafından teşhis edilebilirler.

  Gerçekleştirilen doğru teşhis sonucu da başarılı bir şekilde tedavi edilebilirler. Göz muayeneleri bu teşhis ve tedavi sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Göz muayenesi, göz hastalıkları doktoru veya göz doktoru olarak bilinen uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’Göz muayenesi ne kadar sürer?’’, ‘’Göz muayenesi ağrılı mıdır?’’, ‘’Göz muayenesi randevusu nasıl alınır?’’ ve ‘’Göz muayenesi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz muayenesi ve göz doktoru muayenesi hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Muayenesi Nedir?

  Göz muayenesi, bireyin gözü ile ilgili sahip olduğu şikayetlerin değerlendirilmesi, göz hastalıklarının teşhis edilmesi ve göz ile ilgili çeşitli incelemeler yapılması amacıyla gerçekleştirilen, tıbbi uygulamadır. Göz hastalıkları doktorları, göz muayenesi sırasında hastalarına birtakım sorular sorar ve bu soruların ardından ise gerek görürlerse birtakım fiziksel incelemelerde bulunurlar. Bu incelemeler ve ölçümler sayesinde ise kırma kusurlarını ve göz hastalıklarını teşhis edebilirler. Göz muayenesi, bir göz hastalığının tedavi sürecindeki en önemli aşamalardan biridir. Çünkü bir hastalığı başarılı bir şekilde tedavi etmenin tek yolu, o hastalığı isabetli bir şekilde teşhis etmektir. Böylece göz doktorları tamamen hastalarının ihtiyaçlarına yönelik göz tedavileri planlayabilirler.

  Göz Muayenesi Neden Yapılır?

  Göz muayenesi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göz hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek.
  • Bireyin çevresini bulanık görmesine neden olan kırma kusurlarını teşhis etmek, kırma kusurlarının derecesini belirlemek ve bunlara yönelik özel tedaviler gerçekleştirmek.
  • Göz travmalarına müdahale etmek.
  • Bireyin devam etmekte olduğu tedavi uygulamalarını güncellemek.
  • Gerçekleştirilen testlerin sonuçlarını incelemek ve hastayı bu sonuçlar hakkında bilgilendirmek.
  • Göz hastalıkları ile alakalı kişiye özel tedavi planlamaları yapmak.

  Göz muayenesi bahsi geçen nedenlerle yapılabilmektedir.

  Göz Muayenesi Randevusu Nasıl Alınır?

  Göz muayenesi randevusu almak isteyen bireyler sitemizde yer alan İletişim isimli sekmeye tıklayabilirler. Bu sekmede yer alan telefon numarasını kullanarak Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Türkoğlu Şen’den randevu alabilirler.

  Göz Muayenesi Ağrılı Mı?

  Göz muayenesi ağrısız bir şekilde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama genellikle göze herhangi bir şekilde temas etmeden gerçekleşir. Bu yüzden hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. Eğer potansiyel olarak ağrıya yol açabilecek bir işlem yapılacaksa doktor, özel anestezi uygulamaları ile hastanın ağrı hissi duymasını önler. Böylece göz muayeneleri hastalar için oldukça konforlu bir şekilde geçer.

  Göz Muayenesi Ne Kadar Sürer?

  Göz muayenesi genellikle 15 dakika ila 30 dakika kadar sürer. Ancak bu sürenin kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak gerekir. Çünkü göz muayeneleri kişilerin sahip olduğu şikayetlere ve hastalıklara göre farklı uygulamalar kullanılarak gerçekleştirilirler.

  Göz Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Göz muayenesi ağrısız ve hızlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın ilk aşamasında doktor, bireyin göz ile alakalı geçmiş hastalık kayıtlarını inceler. Hastasına, şikayetleri hakkında sorular sorar. Aynı şekilde bireyin ailesinde herhangi bir göz hastalığına sahip olan biri olup olmadığını da sorabilir. Bu gibi sorular sayesinde doktor, muayene sürecinin geri kalanına nasıl devam edeceğini kararlaştırır. Göz muayenesi sırasında çeşitli fiziksel muayeneler ve ölçümler gerçekleştirilebilir. Gerek duyulursa çok daha gelişmiş testler de istenebilir. Gerek bu ölçümler gerekse de testlerden elde edilen sonuçlar doğrultusunda hastaya tedavi seçenekleri anlatılır. Daha sonra ise tedavi aşamaları planlanır.

  Antalya Göz Muayenesi Fiyatları 2024

  Antalya göz muayenesi ücreti ve göz doktoru muayene fiyatı gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button