Göz Kapağı Estetiği Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Göz Kapağı Estetiği Antalya

  Göz kapağı estetiği Antalya, göz kapaklarını yeniden düzenlemek ve göz kapaklarındaki sarkmayı gidererek, çekici bir göz çevresi görünümü meydana getirmek için yapılan estetik operasyonudur. Gün içerisinde yüzlerce defa göz kapaklarımızı açar ve kaparız. Böylece gözlerimizin nemlenmesini ve dış etmenlerden korunmasını sağlarız. Bu süreçte genetik faktörler ve yaşlanma gibi sebepler, göz kapaklarının zamanla sarkmasına neden olabilir. Bu da göz kapaklarının hem görevlerini ideal bir şekilde yerine getirememelerine hem de göz çevresinde yaşlı bir görünüm oluşmasına yol açabilir. Antalya göz kapağı estetiği, bu gibi nedenlerden yıpranmış, sarkmış ve torbalanmış olan göz kapaklarını yeniden düzenlemek, göz kapaklarına genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılır.

  Göz kapağı estetiği halk arasında blefaroplasti ismiyle de bilinir. Göz kapağı estetiği sırasında hem alt göz kapaklarına hem de üst göz kapaklarına müdahale etmek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz kapağı estetiği ve benzer göz çevresi estetikleri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği, göz kapağı sarkmasını ortadan kaldırmak, göz kapaklarını meydana getiren dokuları yeniden düzenlemek ve göz çevresine genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan operasyondur. Zamanla sarkan ve düşen göz kapakları, göz çevresinde meydana gelen en yaygın estetik sorunlardan biridir. Bu sorun, bireyin görüş alanını da belli oranda daraltır. Bu yüzden göz kapağı estetiği sayesinde göz kapaklarına hem estetik hem de işlevsel olarak daha gelişmiş bir yapı kazandırılır.

  Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Göz kapağı estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göz kapaklarında genetik etmenler, fiziksel travmalar ve yaşlanma gibi nedenlerden meydana gelen bozuklukları ve sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresine estetik bir bütünlük kazandırmak.
  • Göz kapağı sarkması nedeniyle ortaya çıkan yaşlı ve yorgun göz çevresi görünümünü gidermek.
  • Göz kapaklarındaki işlevsel sorunları ortadan kaldırmak.

  Göz kapağı estetiği, bir göz doktoru tarafından bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Göz kapağı estetiği, hastanın sahip olmak istediği görünüm doğrultusunda planlanır ve gerçekleştirilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında veya kirpik diplerinde aktif bir enfeksiyon bulunmayan, reşit bireylere yapılır. Bu operasyon genellikle orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilir. Ancak genetik temelli göz sarkması sorununu gidermek için genç hastalara da talep dahilinde uygulanabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

  Göz kapağı estetiği kalıcı bir operasyondur. Bu operasyon sırasında göz kapağı dokuları özel cerrahi işlemler ve dikiş uygulamaları ile yeniden düzenlenir. Bu sayede dokular, botoks veya dolgu gibi işlemler sonrası olanın aksine zaman içerisinde eski yapılarına dönmezler. Ancak yine de hastalara göz kapağı estetiği sonrası göz kapaklarına dikkat etmeleri önerilir. Göz ovuşturma gibi zararlı alışkanlıkları azaltmaları ve mümkünse sırt üstü bir pozisyonda uyumaları tavsiye edilir.

  Göz Kapağı Estetiği Riskli Mi?

  Göz kapağı estetiği genel olarak riskli veya tehlikeli bir operasyon olarak kabul edilmez. Ancak bu operasyonun da her cerrahi tedavi gibi bazı riskleri vardır. Göz kapağı ameliyatı riskleri arasında ameliyat bölgesinde kanama ve ameliyat kaynaklı enfeksiyon gibi sorunlar yer alır. Operasyonun, uzman bir göz doktoru tarafından, ideal ameliyathane koşullarında yapılması ile bu gibi risklerden önemli ölçüde sakınmak mümkündür.

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği süresi, göz kapaklarından hangilerine ve ne kapsamda müdahale edileceğine göre kişiden kişiye değişebilir. Göz kapağı ameliyatı süresi genellikle 45 dakika ila 60 dakika kadardır. Doktorunuz operasyonun bu aralıktan daha fazla süreceğini tahmin ediyorsa sizi konu hakkında detaylı olarak bilgilendirir.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bazı durumlarda ameliyatın, hastanın taleplerine ve sağlık durumuna göre genel anestezi altında da yapılması mümkündür. Her iki anestezi tekniği de göz kapağı estetiği sırasında hastanın ağrı hissi duymasını tamamen engeller. Ameliyat sırasında doktor cerrahi kesiler yardımı ile göz kapaklarındaki fazla dokuları çıkarır. Kalan dokuları ise göz çevresinde canlı, genç ve çekici bir görünüm meydana getirmek için yeniden düzenler. Böylece göz kapağı estetiği tamamlanmış olur.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz kapağı estetiği yaptıran kişiler genellikle aynı gün taburcu edilirler. Eğer göz kapağı estetiği genel anesteziyle yapılmışsa hastanın bir geceyi hastanede geçirmesi gerekebilir. Operasyon sonrasında hasta bir süre boyunca özel bir göz bandı kullanır. Bu süreçte doktor tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmak önemlidir. Hastalar bir 3 ila 7 gün bir sürede, doktorlarının da tavsiyesiyle kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler. Doktorunuz göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Antalya Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya göz kapağı estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button