No Touch Lazer Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  No Touch Lazer Antalya

  No touch lazer Antalya, kırma kusurlarının kalıcı bir şekilde tedavi edilmesi ve bireyin net bir görüşe sahip olabilmesi için yapılan, modern bir göz lazer tedavisidir. Hipermetropluk, miyopluk ve astigmat gibi kırma kusurları, halka arasında en sık karşılaşılan göz problemlerinin başında gelmektedir. Miyopluk bireyin uzağı görmesini, hipermetropluk yakını görmesini ve astigmat ise hem uzağı hem de yakını görmesini zorlaştırır.

  Bireyler bu kırma kusurlarına bağlı olarak çeşitli uzaklıkları bulanık görürler. Bu yüzden de gözlük ve kontakt lens gibi görmeye yardım edici araçlar kullanırlar. Ancak bu araçlar pek çok yönleriyle bireyin hayatını zorlaştırırlar. Bu yüzden günümüzde bahsi geçen kırma kusurlarına sahip olan bireyler, no touch lazer gibi kırma kusurlarını kalıcı olarak tedavi eden uygulamalara başvurmaktadırlar. No touch lazer tedavisi sayesinde birey gözlüklere ve kontakt lenslere ihtiyaç duymadan net bir görüşe sahip olabilir. Yazımızın devamında ‘’No tocuh lazer tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’No touch lazer tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’No touch lazer tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’No touch lazer tedavisi kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya no touch lazer tedavisi ve benzer göz lazer tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  No Tocuh Lazer Nedir?

  No touch lazer, göze herhangi bir şekilde temas etmeden gerçekleştirilen ve dolayısıyla da riskleri son derece az olan, gelişmiş bir göz lazer tedavisidir. Göz lazer tedavileri, kırma kusurlarını ortadan kaldırmak amacıyla yaygın bir şekilde tercih edilirler. Bu tedavilerin önemli bir bölümünde, korneaya müdahale etmeden önce korneanın bir bölümü cerrahi kesiler ile çıkarılır ve tedavi tamamlandıktan sonra yeniden yerleştirilir. No touch lazer tedavisinde ise herhangi bir şekilde göze fiziksel olarak müdahale edilmez. Hastanın, lazer atışlarının yapıldığı cihaza bir süre bakması tedavi için yeterlidir.

  No Touch Lazer Tedavisi Neden Yapılır?

  No touch lazer tedavisi, göz yapısında, göz merceğinde veya kornaeada meydana gelen değişimler sonucu yakını ve/veya uzağı bulanık görme sorununu ortadan kaldırmak için yapılır. Hipermetropluk, miyopluk ve astigmatizm gibi kırma kusurları bireylerin çevrelerini net bir şekilde görebilmek için gözlük ve kontakt lens gibi araçlar kullanmalarını gerektirir. No touch lazer tedavisi sonrasında ise bu gibi optik araçlara ihtiyaç duymadan uzağı, yakını veya her ikisini birden net bir şekilde görebilirler. Çünkü bu tedavi sırasında lazer ışınları kullanılarak kornea gibi dokular yeniden düzenlenir ve böylece ışığın ideal bir şekilde kırılması, retinaya ideal bir açıyla düşebilmesi sağlanır. Dolayısıyla da birey tedavi sonrasında gözlük veya kontakt lens kullanmak zorunda kalmaz.

  No Touch Lazer Tedavisi Kimlere Yapılır?

  No touch lazer miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına uygulanabilen bir tedavidir. Bu tedavi için hastanın reşit olması ve göz gelişimini tamamlamış olması gerekir. Yani bahsi geçen kırma kusurlarının derecesi artmaya devam ediyorken no touch lazer tedavisi uygulanamaz. Tam olarak bu sebepten dejeneratif miyopi hastalarına da no touch lazer tedavisi yapılmaz. Bu hastalık hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Dejeneratif Miyopi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

  No Touch Lazer Tedavisi Riskli Mi?

  No touch lazer tedavisi, göz lazer tedavileri arasında en az riskli olanıdır. Bununla birlikte bu tedaviye bağlı olarak küçük de olsa göz kuruluğu gibi sorunların gelişme riski vardır. Doktorunuz tedavi öncesinde sizi bu gibi riskler hakkında bilgilendirecek, tedavinin bu güvenli bir şekilde gerçekleşebilmesi içinse tüm önlemleri alacaktır.

  No Touch Lazer Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  No touch lazer tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Göze herhangi bir şekilde temas olmadan gerçekleşir.
  • Riskleri oldukça azdır.
  • Ağrısız bir tedavidir.
  • Diğer lazer ameliyatlarının ve lazer tedavilerinin aksine korneası ince olan bireylere bile uygulanabilir.
  • Retina yırtılma riski yoktur.
  • Her iki göze de tek seansta müdahale edilebilir.
  • Gözlük ve kontakt lens kullanım ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Son derece hızlı bir tedavidir.
  • Tedavi sonrasında gözlere sargı uygulamaya gerek kalmaz.
  • Hastalar tedavi sonrası evlerine dönebilirler.

  No touch lazerin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  No Touch Lazer Tedavisi Ağrılı Mı?

  No touch lazer tedavisi ağrılı bir uygulama değildir. Bu uygulama sırasında hastanın rahatsızlık hissi duymasını önlemek için tedavi başlamadan önce gözlere anestezi etkili göz damlası damlatır. Böylece tedavi süreci hasta için çok daha konforlu bir şekilde geçer.

  No Touch Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  No touch lazer tedavisi yaklaşık 2 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Tedavinin bu kadar kısa olması no touch lazerin en önemli avantajlarından biridir.

  No Touch Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

  No touch lazer tedavisi oldukça basit bir uygulamadır. Uygulama başlarken hastanın gözüne anestezi etkili göz damlası uygulanır. Daha sonra ise hasta lazer cihazına bir dakika kadar bakar. Böylece tedavi ağrısız ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. Tedavi sırasında göze herhangi bir temasta veya cerrahi işlemde bulunulmaz.

  Antalya No Touch Lazer Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya no touch lazer fiyatları ve göz lazer tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button