Smile Lazer Antalya, 2024 Fiyatları - Prof.Dr. Elif Türkoğlu

  Smile Lazer Antalya

  Smile lazer Antalya, astigmat ve miyopi gibi kırma kusurlarını tedavi etmek amacıyla tercih edilen, diğer göz lazer tedavilerine kıyasla çok daha modern bir yöntemdir. Kırma kusuru olarak bilinen sorunlar bireylerin çevrelerini bulanık görmelerine, bu yüzden de günlük yaşamları sırasında birtakım zorluklar yaşamalarına neden olur. Bireyler genelde bu zorluklardan kurtulabilmek için gözlük ve kontakt lens gibi araçlar kullanırlar. Ancak bu araçlar da kişisel konfor bakımından oldukça zayıftırlar. Günümüzde ise her geçen gün daha da gelişen lazer teknolojileri sayesinde, kırma kusurlarını herhangi bir fiziksel cerrahi uygulaması kullanmadan, lazer ışınları ile tedavi etmek mümkündür.

  Üstelik bu tedaviler bireylerin gözlük ve kontakt lens kullanım ihtiyaçlarını da ortadan kaldırmaktadır. Smile lazer tedavisi de bu lazer tedavilerinden biridir. Smile lazer tedavisi hem Avrupa’da hem de Amerika’da çeşitli sağlık otoriteleri tarafından onaylanmıştır. 2016 meydana gelen bu gelişmeden sonra her geçen gün daha fazla hasta tarafından tercih edilir olmuştur. Yazımızın devamında ‘’Smile lazer ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Smile göz lazer ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Smile lazer ameliyatının avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Smile lazer tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya smile lazer göz tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Smile Lazer Nedir?

  Smile lazer tedavisi, bireyin çevresini bulanık görmesine neden olan kırma kusurlarının tedavisinde kullanılan, modern bir tedavi uygulamasıdır. Smile lazer tedavisi benzer göz lazer ameliyatlarının aksine flap tekniği kullanılmadan yapılmaktadır. Korne üzerinde gerçekleştirilen bu operasyon sayesinde kırma kusurlarının yol açtığı net görememe problemi ortadan kaldırılabilmektedir. Böylece kontakt lens ve gözlük gibi araçlara ihtiyaç duyulmadan net bir görüş elde edilebilmektedir.

  Smile Lazer Tedavisi Neden Yapılır?

  Smile lazer tedavisi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Korneayı düzenlemek ve yeniden şekillendirmek. Böylece kırma kusurlarının yol açtığı bulanık görme sorununu ortadan kaldırmak.
  • Hipermetroplu ve astigmatlı olan bireylerin gözlük veya kontakt lens kullanım ihtiyaçlarını ortadan kaldırmak. Böylece herhangi bir araca ihtiyaç duymadan net bir görüşe sahip olmalarını sağlayarak yaşam kalitelerini arttırmak.

  Smile lazer ameliyatı bu iki temel amaç doğrultusunda yapılmaktadır.

  Smile Lazer Kimlere Yapılabilir?

  Smile lazer ameliyatı göz dokularının gelişim sürecini tamamlamış olan, reşit bireylere uygulanabilir. Diğer göz lazer tedavilerinin aksine smile lazer yalnızca astigmat ve miyopluk için gerçekleştirilen bir tedavidir. Hipermetroplu bireylere smile lazer tedavisi uygulanmaz. 

  Smile Lazer Tedavisi Ağrılı Mı?

  Smile lazer tedavisi sırasında hastanın ağrı veya rahatsızlık hissi deneyimlememesi için lokal anestezi işlemi gerçekleştirilir. Böylece smile lazer ameliyatı sırasında hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar.

  Smile Lazer Riskli Mi?

  Tüm tıbbi uygulamaların olduğu gibi smile lazer tedavisinin de birtakım riskleri bulunur. Ancak bu riskler oldukça küçüktür. Özellikle de benzer göz tedavileri ile kıyaslandığında smile lazer tedavisi son derece güvenli bir uygulama olarak kabul görmektedir.

  Smile Lazer Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

  Smile lazer ameliyatının avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Birey gözlük kullanmadan çevresini net bir şekilde görebilir.
  • Kontakt lens kullanma ihtiyacı ortadan kalkar.
  • Tedaviden bir gün sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • Riskleri oldukça azdır.
  • Tedavi kısa sürede tamamlanır.
  • Son derece başarılı ve modern bir lazer göz ameliyatı olarak bilinir.

  Smile lazerin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Smile Lazer Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Smile lazer ameliyatı yaklaşık 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Doktorunuz tedavinin detaylarını kararlaştırdıktan sonra sizi smile lazerin süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Smile Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Smile lazer ameliyatı lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde yapılır. Ameliyat sırasında korneanın ön yüzeyine özel bir lazer cihazı kullanılarak kesi açılır. Daha sonra ise bu kesiler yardımı ile lentikül adı verilen doku, kornea bölgesinden çıkarılır. Böylece kırma kusuru tedavi edilmiş olur. Smile lazer ameliyatında, diğer göz lazer ameliyatlarında olduğu gibi korneaya flep açılmasına gerek yoktur. Smile lazer ameliyatı sonrası iyileşme süresi 2 ila 7 gün kadardır. Hastalar en geç bir hafta içerisinde ideal bir görüş yetisine kavuşurlar.

  Antalya Smile Lazer Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya smile lazer tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button