Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Antalya

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği Antalya, göz çevresinde meydana gelen estetik sorunları gidermek ve göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak gibi amaçlar doğrultusunda yapılan, özel bir estetik uygulamasıdır. Gözler ve göz çevresi yüzün önemli bir bölümünü meydana getirirler. Bu yüzden yüzün estetik bütünlüğü ve yüz güzelliği için son derece önemli kabul edilirler. Bazı kişilerin göz çevresinde zaman içerisinde doku yıpranması meydana gelebilir ve bu yıpranmanın etkileri; bölgede kırışıklıklar, torbalanma ve göz kapağı düşüklüğü gibi estetik sorunlar olarak kendilerini gösterebilir.

  Bu sorunların en büyük nedenleri arasında güneş ışığı maruziyeti, ilerleyen yaş, genetik etmenler ve birtakım çevresel faktörler yer alır. Bazı önerilmeyen kozmetik ürünlerin düzenli kullanımı da bölgede sorunlara neden olabilir. Ameliyatız göz çevresi estetiği, bu sorunları gidermek için lazer teknolojisi ile yapılan gençleştirici ve yenileyici tekniklerle gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiği riskli mi?’’, ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiğinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya ameliyatsız göz çevresi estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Nedir?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği, göz çevresinde meydana gelen kırışma ve göz kapağı sarkması gibi sorunları, izsiz ve ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırmak için yapılır. Ameliyatsız göz çevresi estetiği, bölgedeki dokuların yenilenmesine olanak sağlayan özel lazer teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilir. Bu uygulama cerrahi ile gerçekleşen göz çevresi estetiği operasyonlarına kıyasla bazı yönlerden daha avantajlıdır. Özellikle de yoğun bir çalışma yaşamı olan, uzun bir iyileşme süreci geçirmek istemeyen ve göz çevresinde iz oluşmasını istemeyen bireyler ameliyatsız göz çevresi estetiğine başvurmaktadır.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Neden Yapılır?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği, göz çevresindeki kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek, göz kapağı düşüklüğü gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Bu kazanımların başarılabilmesi için tedavi sırasında hedef bölgelere lazer atımları yapılır. Lazer atımları ile uyarılan dokularda, durmuş olan veya yavaş gerçekleşen yenilenme mekanizmaları aktifleşir ve hızlanır. Böylece bölgedeki estetik sorunlar, vücudun kendi biyolojik mekanizmaları tarafından ortadan kaldırılır.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği, estetik ve kozmetik amaçlar doğrultusunda yapılır. Bu yüzden göz çevresinin gelişimini tamamlamış olan, reşit olmayan bireylere bu gibi lazer tedavileri önerilmez. 18 yaşını doldurmuş olan bireyler ise istedikleri zaman ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptırabilirler.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiğinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Zorlu cerrahi işlemlere ve dikiş uygulamalarına gerek kalmadan yapılır. Böylece bölgede dikiş izi kalmaz.
  • Ağrısız bir şekilde, genel anestezi gibi riskli uygulamalara gerek kalmadan yapılır.
  • Enfeksiyon gibi riskleri son derece düşüktür.
  • Hasta uygulamadan hemen sonra çalışma yaşamına ve günlük hayatına devam edebilir.
  • Zorlu bir iyileşme süreci yoktur.

  Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Kaç Seans Sürer?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği yaklaşık 1 ila 3 seans şeklinde yapılmaktadır. Ancak bu uygulamanın seans sayısı, göz çevresindeki estetik problemlere ve bu problemlerin şiddetine göre artabilmektedir.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Kalıcı Mı?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği sayesinde dokularda meydana gelen iyileşme ve gençleşme kalıcıdır. Bu kalıcılığın, hastanın kendisine bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden uygulamadan sonra gözler ovuşturulmamalıdır, sırt üstü uyunmalıdır ve göz çevresine zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği yaklaşık 10 ila 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hastalar uygulama tamamlanır tamamlanmaz günlük yaşamlarına devam edebilirler. Hatta iş aralarında bu uygulamayı yaptırıp sonrasında iş yerlerine dönmeleri bile mümkündür.

  Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız göz çevresi estetiği sırasında ilk olarak göz kapaklarına ve göz çevresine lokal anestezi etkili, topikal ağrı kesici krem sürülür. Sonra ise özel olarak ayarlanmış lazer cihazı ile bölgeye lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlar dokuların iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir ve tedavi tamamlanmış olur.

  Antalya Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya ameliyatsız göz çevresi estetiği fiyatları ve ameliyatsız göz kapağı estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button