Kaş Estetiği Antalya, 2024 Fiyatları - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Kaş Estetiği Antalya

  Kaş estetiği Antalya, kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak, kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak ve kaşlar ile alın bölgesi arasında estetik bir bütünlük kurmak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Kaşlar, saçlar ve alın bölgesi ile yüzün alt kısmı arasında estetik bir geçiş hattı oluştururlar. Bu yüzden kaşlarda ve kaş çevresinde meydana gelen estetik sorunlar yüzün hem üst kısmını hem de alt kısmını olumsuz etkileyebilir, bu bölgelerin estetik bütünlüğünü zayıflatabilir. Bahsi geçen estetik sorunlar arasında en yaygın olanı kaş düşüklüğüdür. Kaş düşüklüğü, bazı kişilerde genetik etmenler nedeniyle genç yaşlardan itibaren, bazı kişilerde ise yıpranma nedeniyle 35’li yaşlardan sonra görülmeye başlar.

  Kaş estetiği sayesinde kaş düşüklüğü sorununu gidermek, kaşları kaldırmak ve üst yüz bölgesinin estetik bütünlüğünü sağlamak mümkün olmaktadır. Bu operasyon halk arasında kaş kaldırma ameliyatı veya kaş kaldırma estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Kaş estetiği ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Kaş kaldırma estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya kaş estetiği ve benzer göz çevresi estetiği operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kaş Estetiği Nedir?

  Kaş estetiği, kaş çevresinde meydana gelen estetik problemleri gidermek, kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak ve kaşları kaldırmak amacıyla yapılan, özel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kaşlar çok daha çekici bir duruşa sahip olabilir ve hem göz güzelliğini ortaya çıkarabilir hem de üst yüz bölgesinin estetik bütünlüğüne katkı sağlayabilir. Kaş estetiği çeşitli endoskopik yöntemlerle veya kaş kaldırma ameliyatı olarak bilinen operasyonla yapılabilir. Her iki uygulama da kaşların ve kaş bölgesinin daha çekici ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Kaş Estetiği Neden Yapılır?

  Kaş estetiğinin birincil amacı kaşlara ideal ve göz güzelliğini ortaya çıkaran bir pozisyon kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda kaş bölgesindeki sarkmalar giderilebilir, kaşlar kaldırılabilir. Bununla birlikte kaş estetiği, yüzün genel estetik bütünlüğünü sağlamak; saç ve alın bölgesi ile alt yüz bölgesi arasında estetik bir geçiş hattı oluşturmak amacıyla da yapılabilmektedir. Kaş estetiğinin detayları, bireyin sahip olmak istediği görünüme ve ihtiyaçlarına özel olarak planlanmaktadır.

  Kaş Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Kaş estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Bununla birlikte kaş estetiği yaptırmak isteyen bireylerin, kaş bölgelerinde aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara bulunmaması gerekir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise kaş estetiği öncesinde bahsi geçen sorunların tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında ise kaş estetiği yaptırılabilir.

  Kaş Düşüklüğü Neden Olur?

  Kaş düşüklüğünün en önemli nedeni ilerleyen yaştır. Bu bölgede yer alan ve kaşlara ideal bir konum kazandıran kas ve bağ dokular zamanla yıpranırlar. Bu yıpranmanın etkileri, güneş ışığı maruziyeti ve zararlı kozmetik ürün kullanımı gibi nedenlerden belli bir yaştan sonra belirginlik kazanır. 

  Kaş Estetiği Kalıcı Mı?

  Kaş estetiği ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Bu uygulama sırasında özel endoskopik yöntemler veya cerrahi işlemler kullanılır. Böylece uygulama sayesinde kalkan kaşlar konumlarını ve şekillerini korurlar.

  Kaş Estetiği Riskli Mi?

  Kaş estetiği genel olarak son derece güvenli kabul edilen bir operasyondur. Bununla birlikte nadiren de olsa ameliyata bağlı olarak kaş çevresinde enfeksiyon meydana gelebilir. Operasyonun steril koşullarda yapılması ile bu gibi sorunlardan büyük oranda korunulabilir.

  Kaş Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Kaş estetiği, yapılacak olan işlemlerin detaylarına ve benzer etmenlere göre farklı sürelerde tamamlanabilir. Operasyon genellikle 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanmış olur. Hastalar operasyon tamamlandıktan sonra evlerine dönebilirler.

  Kaş Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kaş estetiği endoskopik yöntemlerle veya cerrahi işlemlerle yapılabilir. Endoskopik yöntemlerle yapılan kaş estetiğinde, bölgede herhangi bir dikiş izi kalmaz. Bu yüzden sıkça tercih edilir. Cerrahi yöntemlerle yapılan kaş estetiği ise çok daha kalıcı ve kesin sonular vermektedir. Her iki uygulama da özel bir anestezi yöntemiyle, ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

  Kaş Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Kaş estetiği öncesinde bireyin kaşları ve üst yüz bölgesi detaylı olarak incelenir. Bireye kaş estetiği ile sahip olmak istediği görünüm sorulur. Daha sonra ise hem bu veriler hem de genel estetik ölçütler kullanılarak kişiye özel bir estetik planlaması yapılır.

  Kaş estetiği sonrasında hastalar dinlenebilmeleri için özel bir odaya alınırlar ve birkaç saat sonra taburcu olurlar. Kaş bölgesi genellikle 1 hafta içerisinde büyük oranda iyileşir.

  Antalya Kaş Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya kaş estetiği fiyatları ve kaş kaldırma ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button