Lasik Ameliyatı Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Lasik Ameliyatı Antalya

  Lasik ameliyatı Antalya, kornea olarak bilinen göz bölgesine, kırma kusurlarını kalıcı olarak tedavi etmek için müdahale imkanı sunan, son derece modern bir göz lazer ameliyatıdır. Kırma kusurları, bireylerin çeşitli mesafeleri bulanık görmesine neden olur ve bireylerin yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürürler. Aralarında hipermetropi, miyopi ve astigmatizma gibi sorunların yer aldığı kırma kusurları genelde genetik etmenlerin etkisi ile ortaya çıkarlar. Ancak bazı durumlarda göz yapısında sonradan meydana gelen değişimler veya korneaya alınan hasarlar sonucu da ortaya çıkabilirler. Bahsi geçen kırma kusurlarına sahip olan bireyler genellikle çevrelerini net bir şekilde görebilmek için gözlük veya kontakt lens kullanırlar.

  Ancak bu uygulamalar gerek konforsuz olmaları gerekse de bazı zorluklar çıkarmaları gibi nedenlerden tercih edilmeyebilirler. Bu gibi durumlarda lasik göz lazer ameliyatı gibi isimlerle bilinen, özel tedavi işlemine başvurulabilir. Bu tedavi sayesinde bireyler gözlüksüz ve lenssiz bir şekilde çevrelerini net bir şekilde görebilirler. Yazımızın devamında ‘’Lasik lazer ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Lasik lazer tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lasik lazer ameliyatının avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Lasik ameliyatı kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lasik göz ameliyatı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lasik Ameliyatı Nedir?

  Lasik ameliyatı, korneanın yeniden düzenlenmesi ve böylece kırma kusurlarına sahip olan bireylerin gözlüksüz ve kontakt lenssiz çevrelerini net bir şekilde görebilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon genelde iki aşamadan meydana gelir. Aşamaların ilkinde korneanın bir bölümü kaldırılır diğerinde ise kaldırılan kısmın altında kalan bölgeye lazer atışları yapılır. Bu lazer atışları Excimer lazer teknolojisi kullanılarak yapılır. Böylece hastanın ilgili göz dokuları yeniden düzenlenir. Bu uygulama sırasında kullanılan lazer teknolojisi hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Excimer Lazer isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Lasik Göz Ameliyatı Neden Yapılır?

  Lasik göz ameliyatı, birbirleriyle ilgili olan iki farklı amaç doğrultusunda yapılmaktadır. Bunlardan ilki çevrelerini net bir şekilde görebilmek için gözlük veya kontakt lens kullanmak zorunda olan bireylerin, bu araçlardan herhangi birine ihtiyaç duymadan net bir görüş elde etmesini sağlamaktır. Diğeri ise hastanın yaşam kalitesini iyileştirmektir. Lasik ameliyatı sayesinde hipermetropi, astigmaztizm ve miyopi gibi kırma kusurları kesin olarak tedavi edilebilmektedir.

  Lasik Lazer Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Lasik lazer ameliyatı, göz derecesi son bir yıl içerisinde 0,50 dereceden fazla değişmemiş olan reşit bireylere yapılır. Lasik ameliyatının yapılabilmesi için bireyin göz gelişimini tamamlamış olması ve uygun bir korneaya sahip olması gerekmektedir. Bu yüzden doktor tedavi öncesinde hastanın tedaviye uygunluğunu detaylı olarak değerlendirir.

  Lasik Göz Ameliyatı Riskli Mi?

  Lasik göz ameliyatının birtakım riskleri mevcuttur. Bu riskler arasında geçici göz kuruluğu, enfeksiyon ve benzer komplikasyonlar yer almaktadır. Bu risklerin tamamı tedavi öncesinde doktor tarafından değerlendirilir ve tedaviye başlamadan önce tüm önlemler alınır. Böylece tedavinin hasta için en güvenli şekilde gerçekleşmesi sağlanır.

  Lasik Göz Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Lasik göz ameliyatı ağrılı bir tedavi değildir. Bu tedaviye başlamadan önce doktor hastanın gözlerine, anestezi etkili göz damlası uygular. Böylece hasta tedavi sırasında yapılan işlemler sırasında ağrı veya rahatsızlık hisi duymaz.

  Lasik Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

  Lasik ameliyatının avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Lasik göz ameliyatının riskleri oldukça düşüktür.
  • Lasik göz tedavisi sayesinde hastalar çevrelerini herhangi bir gözlüğe veya lense ihtiyaç duymadan, net bir şekilde görebilirler. 
  • Lasik göz ameliyatı ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Lasik ameliyatı sonrasında 24 saat içerisinde günlük yaşama dönülebilir.
  • Lasik ameliyatı olan hastaların hastane yatışı yapmalarına gerek yoktur, evlerine dönebilirler.
  • Lasik göz ameliyatı oldukça modern bir göz lazer ameliyatıdır.

  Lasik tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lasik Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Lasik ameliyatı genellikle 15 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Ancak bazen bu tedavi 20 ila 25 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Doktorunuz tedavi süreci ve lasik ameliyatı süresi gibi konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Lasik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Lasik ameliyatı sırasında ilk olarak gözlere lokal anestezi etkili damla uygulanır. Sonra ise kornea isimli dokunun bir kısmı flap yöntetmi ile çıkarılır. Böylece altta kalan bölgeye lazer ışınları ile müdahale edilir. Bu müdahale tamamlandıktan sonra çıkarılan bölge yerine yeniden yerleştirilir ve tedavi tamamlanmış olur.

  Antalya Lasik Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya lasik ameliyatı fiyatları ve lasik göz tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button