İzsiz Göz Kapağı Estetiği Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Antalya

  İzsiz göz kapağı estetiği Antalya, herhangi bir cerrahi işleme ve dolayısıyla da dikiş uygulamasına başvurulmadan gerçekleştirilen, hızlı ve başarılı bir lazer tedavisidir. Göz kapaklarını meydana getiren kas, deri ve bağ dokuları zaman içerisinde yıpranabilirler. Bu yıpranmanın nedenleri arasında yerçekimi, göz kapaklarının yoğun kullanımı, genetik etmenler ve yaşlanma gibi faktörler yer almaktadır. Göz kapaklarında meydana gelen yıpranma göz kapağı düşüklüğü, göz kapağı sarkması ve göz kapağı torbalanması gibi sorunlara yol açar. Bu sorunların da yüzün genel estetik bütünlüğü ve bireyin göz çevresi görünümü üzerinde pek çok olumsuz etkisi vardır.

  Mesela birey bahsi geçen estetik problemler nedeniyle sürekli yorgunmuş, uykusuzmuş veya olduğundan daha yaşlıymış gibi bir göz çevresi görünümüne sahip olabilir. İzsiz göz kapağı estetiği sayesinde herhangi bir ciddi anestezi uygulamasına ve uzun iyileşme sürecine gerek kalmadan, bahsi geçen dokuların yeniden canlılık kazanması, kendilerini yenilemesi ve çok daha genç bir görünüm edinmesi mümkün olur. Yazımızın devamında ‘’İzsiz göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiğinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya izsiz göz kapağı estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  İzsiz göz kapağı estetiği, göz kapaklarında veya göz çevresinde herhangi bir dikiş izi oluşturmadan yapılan; bölgedeki dokuların yenilenmesini hem işlevsel hem de estetik açıdan daha sağlıklı bir yapı kazanmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. İzsiz göz kapağı estetiği özel lazer teknolojilerinden faydalanılarak yapılır. Bu uygulama sayesinde göz çevresinde yer alan dokular ve göz kapakları yenilenir, bu dokulardaki sarkmalar ortadan kaldırılır.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan yapılan, gelişmiş bir uygulamadır. Bu uygulama izsiz göz kapağı estetiği veya lazerle göz kapağı estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  İzsiz göz kapağı estetiği, göz kapaklarındaki sarkmayı ortadan kaldırmak, göz kapaklarını meydana getiren dokuları yenilemek ve göz kapağı düşüklüğünü gidermek amacıyla yapılmaktadır. Bu amaçlar, bölgedeki doku yenilenme süreçlerini aktifleştirerek gerçekleştirilmektedir. Böylece birey herhangi bir zorlu ameliyat sürecinden geçmeden estetik açıdan çok daha zengin ve çekici bir göz çevresi görünümüne kavuşmaktadır.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  İzsiz göz kapağı estetiğinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ağrısız bir şekilde gerçekleşir.
  • Dikiş izi veya ameliyat izi kalmaz.
  • Hızlı bir uygulamadır, gün içerisinde yapılabilir.
  • İyileşme süreci yoktur, hastalar uygulamadan sonra günlük yaşamlarına devam edebilir ve işlerine ara vermek zorunda kalmazlar.
  • Modern bir uygulamadır.
  • Ağır anestezi işlemleri gerektirmeden yapılır.

  İzsiz göz estetiği avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mıdır?

  İzsiz göz kapağı estetiği sırasında, bölgedeki dokuları canlandırmak ve yenilenmelerini sağlamak için lazer atışları yapılır. Böylece dokular hızlı bir yenilenme ve gençleşme sürecine girerler. Bu uygulama sayesinde göz kapaklarında meydana gelen yenilenmenin etkileri uzun yıllar boyunca korunabilir. Ancak bu kazanımların daha kalıcı olabilmesi için bireyin gözlerini ovuşturmaması, yüz üstü uyumaması ve göz çevresi için kullandığı kozmetik ürünleri dikkatli seçmesi önerilir.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  İzsiz göz kapağı estetiği yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Bu uygulama seanslar halinde yapılır. İzsiz göz kapağı estetiği, göz çevresindeki sorunların durumuna göre 1 ila 3 seans şeklinde yapılabilir. Bazı durumlarda doktorunuz, seans sayısının daha fazla olmasını önerebilir.

  İzsiz Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  İzsiz göz kapağı estetiği son derece konforlu bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ilk olarak göz kapağı ve çevresinde anestezi etkili bir krem sürülür. Daha sonra ise lazer cihazı ile bölgeye lazer atımları yapılır. Böylece bölgedeki dokular uyarılır ve kendilerini yenilemeleri yönünde teşvik edilirler. İzsiz göz kapağı estetiği sonrası günlük yaşama kaldığı yerden devam edilebilir.

  Antalya İzsiz Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya izsiz göz kapağı estetiği fiyatları ve lazerle göz kapağı estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button