Lazerle Göz Ameliyatı Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Lazerle Göz Ameliyatı Antalya

  Lazerle göz ameliyatı Antalya, başta miyop, astigmat ve hipermetrop olmak üzere bireyin çevresini net bir şekilde görmesini engelleyen, kırma kusurlarını ortadan kaldırmak için yapılan, modern cerrahi uygulamadır. Lazerle göz ameliyatı halk arasında lazerle göz çizdirme ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Cisimlerden yansıyan ışıklar, gözde ilk olarak kornea ve göz lensi ile etkileşime geçerler. Bu dokular sayesinde belli bir oranda kırıldıktan sonra ise retinaya yönelirler. Eğer gözün ön arka uzunluğu veya kornea ve göz merceğinin yapısı ile ilgili bir sorun varsa dışarıdan gelen ışık demetleri tam olarak retinanın üzerine düşemez.

  Bu da bireyin yakını, uzağı veya her ikisini birden bulanık görmesiyle sonuçlanır. Hastalar genellikle bu sorundan kurtulmak için numaralı gözlükler ve kontakt lensler kullanırlar. Ancak bu gibi araçlar son derece konforsuz olabildikleri için günümüzde lazerli göz ameliyatları da sıkça tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle göz çizdirme ameliyatı nedir?’’, ‘’Lazerle göz çizdirmenin zararları nelerdir?’’, ‘’Lazerle göz çizdirme ameliyatı ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle göz çizdirme ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle göz çizdirme ameliyatı ve benzer lazer tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Göz Ameliyatı Nedir?

  Lazerle göz ameliyatı, gözde yer alan kornea isimli bölgeyi yeniden şekillendirmek ve böylece dışarıdan gelen ışık demetlerinin ideal bir açıyla kırılabilmesini sağlamak amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılarak yapılabilmektedir. Genel olarak lazerle göz ameliyatı, miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi kırma kusurlarının yol açtığı bulanık görme sorununu ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Lazerle göz ameliyatı sayesinde gözlüğe veya kontakt lense ihtiyaç duymadan; hipermetroplu bireyler yakını, miyoplu bireyler ise uzağı net bir şekilde görebilirler.

  Lazerle Göz Ameliyatı Neden Yapılır?

  Lazerle göz ameliyatı şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Korneayı yeniden düzenlemek ve şekillendirmek. Böylece cisimlerden yansıyıp da gelen ışık demetlerinin ideal bir açıyla kırılmasını, tam olarak retinanın üzerine düşmesini sağlamak.
  • Astigmat, miyopluk ve hipermetropluk gibi kırma kusurlarına sahip olan bireylerin herhangi bir araca ihtiyaç duymadan çevrelerini net bir şekilde görebilmesini sağlamak.

  Lazerle göz ameliyatı bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Lazerle Göz Ameliyatı Hangi Tekniklerle Yapılabilir?

  Lazerle göz ameliyatı genellikle Excimer Lazer teknolojisi kullanılarak, No Touch Lazer ve Lasik Ameliyatı gibi operasyonlar kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bahsi geçen uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Excimer Lazer, No Touch Lazer ve Lasik Ameliyatı isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Göz Çizdirme Zararları Nelerdir?

  Lazerle göz çizdirme genel olarak zararlı bir uygulama değildir. Bu uygulama kapsamında yapılan tedaviler ve ameliyatlar çeşitli sağlık otoriteleri tarafından onaylanmıştır. Bununla birlikte tüm tıbbi uygulamalar gibi lazerle göz çizdirme tedavisinin de bazı riskleri olabilir.

  Lazerle Göz Çizdirme Riskleri Nelerdir?

  Lazerle göz çizdirme ameliyatının riskleri arasında göz kuruluğu, flep tekniğine bağlı ortaya çıkan sorunlar ve bulanık görme gibi durumlar yer almaktadır. Ancak bu sorunlar genellikle geçicidirler. Lazerle göz çizdirme ameliyatı, alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı takdirde son derece güvenlidir.

  Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Lazerle göz çizdirme ameliyatı yaklaşık 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Bu gibi lazer göz tedavilerinin en önemli avantajlarından biri de tedavinin dakikalar içerisinde son buluyor olmasıdır. Lazerle göz çizdirme ameliyatının avantajları arasında yer alan bir diğer nokta ise ameliyat sonrası iyileşme sürecinin konforlu ve kısa olmasıdır.

  Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Lazerle göz çizdirme ameliyatları son derece konforlu ve ağrısız operasyonlardır. Bu operasyon Lasik ameliyatı kapsamında yapıldığında ilk olarak kornea bölgesine kesi uygulanır. Buradan flep tekniği ile bir miktar doku kaldırılır. Daha sonra ise lazer ile kornea yeniden şekillendirilir ve kaldırılan doku eski yerine bırakılır. No touch lazer kapsamında yapılan lazerle göz çizdirme ameliyatlarında ise göze herhangi bir şekilde temas edilmez. Tedavi kesi işlemi yapılmadan, yalnızca hastanın lazer kaynağına bakması ile sağlanır.

  Antalya Lazerle Göz Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya lazerle göz ameliyatı fiyatları ve lazerle göz tedavisi fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button