Göz Protezi Antalya, 2024 Fiyatları - Prof. Dr. Türkoğlu

  Göz Protezi Antalya

  Göz protezi Antalya, görme işlevini yitirmiş olan gözde, çeşitli dokuların alınması ve bölgeye estetik olarak diğer gözden ayırt edilemeyen, yapay göz dokularının eklenmesidir. Gözlerden birinde veya her ikisinde birden çeşitli nedenlerden kalıcı görme kaybı meydana gelebilir. Bu bireyin yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşürür. Gözlerinden birinde görme kaybı yaşayan bireylerin yaşadığı problemlerin bazıları işlevsel bazıları ise estetik temellidir. Bazı kişiler, görme yetisini yitirmiş olan gözlerinde ciddi ağrılar hissedebilirler. Bazıları ise görme kaybının meydana geldiği gözlerinin görüntüsünden hoşnut olmayabilirler.

  Her iki durumda da protez göz tedavisi sayesinde bireyin şikayetleri sonlandırılabilir. Bölgede ağrıya veya kişi tarafından beğenilmeyen bir görüntüye yol açan göz dokuları alınabilir, yerlerine ise estetik açıdan çok daha zengin ve diğer göz ile uyumlu, yapay dokular eklenebilir. Protez göz tedavisinin detayları tamamen bireyin taleplerine göre planlanır. Yazımızın devamında ‘’Protez göz tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Göz protezi ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Protez göz ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Göz protezi tedavisi neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz protezi tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Protezi Nedir?

  Göz protezi, görme kaybının meydana geldiği gözün estetik bütünlüğünü sağlamak için kullanılan özel araçlardır. Trafik kazaları, göze yabancı cisim girmesi ve benzer fiziksel travma kaynakları göze ciddi ölçüde zarar verebilirler. Bu zarara bağlı olarak da bahsi geçen gözde kalıcı görme kaybı meydana gelebilir. Görme kaybının meydana geldiği göz, bölgede meydana gelen doku çürümesi veya enfeksiyon gibi nedenlerden bireyin ciddi ağrılar deneyimlemesine yol açabilir. Bazı durumlarda ise estetik olmayan, diğer gözle uyumsuz bir görünüme neden olur. Göz protez tedavisi sırasında görme kaybının meydana geldiği gözdeki dokular çıkarılır ve bu dokuların yerine diğer gözle çok daha uyumlu, gerçeğinden ayrılamayan protez göz dokuları yerleştirilir.

  Protez Göz Nedir?

  Protez göz, göz dokuları alınmış olan, alınması gereken veya doğuştan göz dokularının bir kısmına sahip olmayan bireylere, ideal bir göz görüntüsü kazandırabilmek için kullanılan özel araçlardır. Protez göz bireye özel olarak üretilir ve ağrısız bir uygulama ile bölgeye yerleştirilir.

  Göz Protezi Neden Yapılır?

  Göz protezi tedavisinin iki temel amacı vardır. Bunlardan ilki, görme yetisini kaybetmiş olan göz dokularının yol açtığı şikayetleri sonlandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda gözdeki ilgili dokular alınır. Protez göz tedavisinin bir diğer amacı ise bölgeye özel protez dokular yerleştirerek doğal bir göz görünümü meydana getirmektedir.

  Protez Göz Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

  Protez göz tedavisi farklı durumlarda tercih edilebilen bir uygulamadır. Bazı kişiler, gözlerinin zarar görmesi ve görme yetisinin kaybıyla sonuçlanan ciddi kazalar geçirebilirler. Bu gibi durumlarda travmaya uğrayan göz bölgesinin yeniden estetik açıdan çevre dokularla uyumlu bir görünüm kazanabilmesi için protez göz tedavisi yapılabilir. Bazı kişiler ise doğuştan göz dokularının tamamına veya bir kısmına sahip olmayabilirler. Bu durumda da göz protezi tedavisi ile ideal bir göz görünümü meydana getirilebilir.

  Göz Protezi Kaç Günde Hazırlanır?

  Göz protezi tedavisi öncesinde bireyin göz muayenesi yapılır. Bu süreçte çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. Daha sonra ise bu ölçümler ışığında, tamamen bireyin kendisine özel protez dokular üretilir. Bu üretim ve hazırlanma aşamasının süresi, tedavinin yapıldığı kuruma göre değişiklik gösterebilir. Genelde protez dokular birkaç gün içerisinde hazır olurlar.

  Protez Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Protez göz ameliyatı genelde 30 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bazı durumlarda operasyon çok daha kısa bir sürede tamamlanır. Eğer anestezi yöntemi genel anesteziyse ameliyatın süresi artabilmektedir.

  Protez Göz Ameliyatı Nasıl Olur?

  Protez göz ameliyatı öncesinde hastaya lokal veya genel anestezi uygulanır. Tedavi genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Anestezi tamamlandıktan sonra ise göz protezi ameliyatı işlemlerine geçilir. Bu süreçte eğer daha öncesinde kişiye özel olarak üretilmiş olan protez göz dokusu hazırlanır ve hedef bölgeye yerleştirilir. Göz protezi sabitlenir ve protez üzerinde son düzenlemeler yapılır. Böylece tedavi tamamlanmış olur.

  Antalya Protez Göz Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya göz protezi fiyatları ve göz protezi tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button