Üst Göz Kapağı Estetiği Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Üst Göz Kapağı Estetiği Antalya

  Üst göz kapağı estetiği Antalya, zaman içerisinde veya genetik sebeplerden üst göz kapaklarında meydana gelen sarkmayı gidermek, göz kapaklarının birbirleriyle uyumlu bir görünüme sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Üst göz kapakları hem göz sağlığı hem de göz çevresinin estetik bütünlüğü için son derece önemli olan dokulardır. Bu dokularda, zaman içerisinde meydana gelen sarkma gibi sorunlar bireyin görüş alanını daraltabilir ve göz çevresinde yaşlı, bitkin bir görünüme neden olabilir. Üst göz kapağı estetiği, bu gibi sorunların ortadan kaldırılması ve bireyin canlı, zarif ve çekici bir göz görünümüne kavuşabilmesi amacıyla yapılır. Antalya üst göz kapağı estetiği sırasında hastanın talepleri doğrultusunda alt göz kapaklarına da müdahale edilmesi mümkündür. Böylece göz çevresinin estetik bütünlüğü tamamlanabilir.

  Yazımızın devamında ‘’Üst göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Üst göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Üst göz kapağı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Üst göz kapağı ameliyatı kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya üst göz kapağı estetiği ve benzer göz çevresi estetiği uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağı düşüklüğü ve üst göz kapaklarında sarkma gibi sorunları gidermek, üst göz kapaklarının hem estetik hem de işlevsel bakımdan daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan operasyondur. Üst göz kapakları, yerçekiminden ve yaşlanma gibi durumlardan ciddi ölçüde etkilenebilirler. Genetik özelliklerin de etkisiyle sarkmaya uğrayabilir, bireyin görüşü ve görünüşü ile ilgili sorunlara neden olabilirler. Bu sorunlar üst göz kapağı ameliyatı sırasında yapılan ve detayları, hastanın sahip olmak istediği görünüme göre belirlenen cerrahi işlemler sayesinde ortadan kaldırılabilir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Üst göz kapağı ameliyatı, göz kapağı düşüklüğünü ve göz kapağı sarkmasını ortadan kaldırmak için yapılır. Böylece göz çevresinde genç ve çekici bir görünüm oluşturulmuş olur.

  Üst Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

  Üst göz kapağı sarkmasının en önemli nedeni yerçekimidir. Bununla birlikte yaşa bağlı olarak göz kapağı dokularında meydana gelen zayıflama ve yıpranma da üst göz kapağı sarkmasına neden olabilmektedir. Aynı şekilde bu sarkmada genetik özelliklerin de önemli bir payı olabilir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Üst göz kapağı estetiği ameliyatı, 18 yaşını doldurmuş olan ve bu operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

  Üst göz kapağı estetiği kalıcı bir operasyondur. Bu operasyon sırasında yapılan işlemlerin etkileri zaman içerisinde kaybolmazlar. Çünkü bu operasyon botoks veya dolgu işlemlerinin aksine cerrahi teknikler kullanılarak yapılır.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Üst göz kapağı estetiği genellikle 30 ila 45 dakika kadar sürer. Ancak bu süre, göz kapaklarına bulunan sorunun şiddetine ve benzer etmenlere göre bir miktar uzayabilir. Doktorunuz üst göz kapağı ameliyatı süresi hakkında sizi bilgilendirecektir.

  Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Üst göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Böylece hasta, göz kapağını yeniden düzenlemek için yapılan cerrahi işlemler sırasında ağrı hissi duymamaktadır. Operasyon sırasında işlemler, anestezi uygulamasının etkileri başladıktan sonra yapılır. Bu işlemler sırasında üst göz kapaklarındaki sarkma, bölgedeki fazla yağ ve deri dokusunun alınması ile ortadan kaldırılır. Daha sonra ise kalan göz kapağı dokuları yeniden düzenlenirler ve böylece ameliyat son bulur.

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  Üst göz kapağı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ameliyat sonrasında yüz üstü bir pozisyonda uyunmamalıdır.
  • Ameliyat sonrası sağlıklı bir şekilde iyileşebilmek ve enfeksiyon gibi durumlardan korunabilmek için doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Göz ve göz kapağı bölgesi dış tehditlere ve fiziksel travmalara karşı korunmalıdır.
  • Göz kapağı bölgesinin bakımına ve hijyenine dikkat edilmelidir.

  Üst göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Antalya Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  Antalya üst göz kapağı estetiği fiyatları ve üst göz kapağı ameliyatı fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button