Excimer Lazer Antalya, 2024 Fiyatları - Prof. Dr. Türkoğlu

  Excimer Lazer Antalya

  Excimer lazer Antalya, korneanın yeniden şekillendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen lazer ameliyatlarında kullanılan, özel bir lazer teknolojisidir. Hipermetropi, miyopi ve astigmatizm gibi kırma kusurları milyonlarca insanı etkileyen ve insanların yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren sorunlardır. Bu sorunlar genel olarak üç farklı nedenden meydana gelirler. Bu nedenlerden ilki gözün yapısıyla iligli bozukluklardır. İkincisi göz merceğinin yapısıyla ilgili bozukluklardır ve üçüncüsü ise kornea olarak bilinen dokunun yapısıyla ilgili sorunlardır. Bu sorunlar nedeniyle ortaya çıkan kırma kusurları genellikle gözlük ve kontakt lens tedavileri ile giderilirler. Ancak gerek kullanımlarının zor olması gerekse de estetik nedenlerden bazı insanlar bu tedavileri tercih etmek istemeyebilmektedir.

  Bu durumda ise çeşitli göz lazer tedavilerine başvurulmaktadır. Bahsi geçen göz lazer tedavileri ve ameliyatları, Excimer lazer gibi lazer teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Excimer lazer tedavisi kimlere yapılabilir?’’, ‘’Excimer lazer ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Excimer lazer ameliyatının türleri nelerdir?’’ ve ‘’Excimer lazer tedavisi riskli mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya excimer lazer ve benzer göz lazer tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Excimer Lazer Nedir?

  Excimer lazer, Lasik gibi göz ameliyatları sırasında korneayı şekillendirmek için kullanılan, gelişmiş lazer teknolojisidir. Bu uygulama sayesinde korneada bazı yapısal değişiklikler yapılabilir. Böylece göze gelen ışık demetlerinin ideal bir açıda kırılması ve retinaya yönlendirilmesi sağlanabilir. Excimer lazer tedavisi genellikle kırma kusurlarının yol açtığı bulanık görme sorununu ortadan kaldırmak için yapılır. Bu tedavinin en büyük avantajı hastanın gözlüklere veya kontakt lenslere olan bağımlılığını ortadan kaldırmasıdır. Böylece bu gibi araçlar olmadan da hasta çevresini net bir şekilde görebilmektedir.

  Excimer Lazer Neden Yapılır?

  Excimer lazer tedavisi, korneaya ve göz merceğine gelen ışık demetlerinin ideal bir açıyla kırılabilmesi ve tam olarak retinanın üzerine düşebilmesi amacıyla yapılır. Bu amaç doğrultusunda korneada birtakım yapısal düzenlemeler yapılır. Böylece astigmatizm, hipermetropi ve miyopiye bağlı görme problemleri ortadan kaldırılmış olur. Eksimer lazer olarak da bilinen bu uygulama sayesinde hastanın yaşam kalitesi önemli ölçüde artar.

  Excimer Lazer Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Excimer lazer tedavisi yaptırmak isteyen bireylerin, göz numarasının bir yıl içerisinde 0,50 dereeden daha fazla değişmemiş olması gerekir. Aynı şekilde bu tedaviyi yaptırmak isteyen bireylerin göz gelişimlerini tamamlamış olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bu gibi şartları sağlayan miyoplu, hipermetroplu veya astigmatlı bireyler excimer lazer tedavisi yaptırabilirler.

  Excimer Lazer Çeşitleri Nelerdir?

  Excimer lazer ameliyatının günümüzde sıkça kullanılan üç farklı türü vardır. Bunlar arasında şu gibi göz lazer tedavileri yer alır:

  • Lasik ameliyatı.
  • No Touch Lazer Ameliyatı
  • iLasik ameliyatı.

  Bahsi geçen operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan No Touch Lazer ve Lasik Ameliyatı isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

  Excimer Lazerin Avantajları Nelerdir?

  Excimer lazer tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Yıllar içerisinde başarısını kanıtlamış ve teknolojik gelişimler ışığında kendisini güncellemiş, modern bir tedavidir.
  • Gözlüklere ve kontakt lenslere olan bağımlılığı ortadan kaldırır.
  • Excimer lazer ameliyatı sırasında ağrı hissedilmez.
  • İyileşme süreci oldukça konforlu ve kısadır.
  • Sahip olunan kırma kusuruna göre farklı operasyonlar ile gerçekleştirilebilir.

  Excimer lazer ameliyatının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Excimer Lazer Tedavisinin Riskleri Var Mı?

  Excimer lazer tedavisi nadiren de olsa birtakım sorunlara ve risklere yol açabilir. Bunlar arasında göz kuruluğu gibi geçici şikayetler yer alır. Excimer lazer tedavisi, alanında uzman bir göz hastalıkları doktoru tarafından yapıldığında bahsi geçen risklerin meydana gelme olasılığı son derece düşüktür.

  Excimer Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Excimer lazer tedavisi, farklı göz lazer ameliyatları sırasında kullanılabilir. Hangi kapsamda kullanıldığına göre bu uygulama 15 dakika ila 20 dakika içerisinde tamamlanabilir. Doktorunuz excimer lazer tedavisinin tahmini süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Excimer Lazer Nasıl Yapılır?

  Excimer lazer tedavisinin ilk aşamasında hastanın gözlerine lokal anestezi damlası uygulanır. Bu sayede hasta göz lazer tedavisi sırasında ağrı veya rahatsızlık hissetmez. Anestezi damlası etkisini gösterdikten sonra ise lazer ışınları kullanılarak kornea yeniden şekillendirilir. Böylece korneanın, üzerine gelen ışık demetlerini ideal bir şekilde retinaya yönlendirmesi sağlanır.

  Antalya Excimer Lazer Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya excimer lazer tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button