Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Antalya - Prof. Dr. Türkoğlu

  Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Antalya

  Gözde sinek uçuşması tedavisi Antalya, göz içi sıvıda meydana gelen değişimler sonucu deneyimlenen gözde sinek uçuşması sorununu ortadan kaldırmak amacıyla yapılan tedavidir. Göz merceği ile retina arasında, vitreus sıvısı olarak bilinen ve göz hacminin önemli bir kısmını oluşturan, özel bir sıvı yer alır. Bu sıvı, zaman içerisinde insan vücudundaki diğer tüm yapılar gibi bazı değişimlere uğrar. Yaşlanma gibi etmenler sebebiyle bu sıvı içerisinde ipliksi yapılar ortaya çıkar.

  Retinaya gelen ışık demetlerinin bu ipliksi yapılar ile etkileşime girmesi sonucu ise birey gözde sinek uçuşması sorununu deneyimler. Gözde sinek uçuşması özellikle de belli bir yaştan sonra herkesin deneyimleyebileceği bir sorundur. Eğer gözde sinek uçuşmasına gözle ilgili farklı şikayetler de eşlik ediyorsa mutlaka bir göz doktoru ile görüşülmelidir. Yazımızın devamında ‘’Gözde sinek uçuşması tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Gözde sinek uçuşması geçici midir?’’, ‘’Gözde sinek uçuşması nasıl geçer?’’ ve ‘’Gözde sinek uçuşması tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya gözde sinek uçuşması tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Gözde Sinek Uçuşması Nedir?

  Gözde sinek uçuşması, genellikle ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan ve bireyin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilen bir şikayettir. Gözde sinek uçuşması çoğu zaman ciddi bir sağlık sorununa işaret etmez. Yaşlanmanın bir parçası olarak, doğal bir şekilde meydana gelebilir. Ancak eğer bu şikayet bireyin görüşünü ciddi ölçüde etkiliyorsa veya gözde sinek uçması şikayetine gözde şimşek çakması (ışık patlaması) gibi şikayetler de eşlik ediyorsa mutlaka bir göz hastalıkları hekimi ile görüşülmelidir. Çünkü bu belirtiler göz içi kanmalara işaret ediyor olabilir. Bu durumda hastanın erkenden doktor ile görüşmesi tedavi için önemlidir.

  Gözde Sinek Uçuşması Neden Olur?

  Retina ile göz merceği arasında vitreus isimli özel bir sıvı yer alır. Bu sıvı göz hacminin önemli bir bölümünü oluşturur. Göz merceğinden retinaya doğru yönlendirilen ışık demetleri bu sıvının içinden geçerler ve daha sonra retinaya ulaşırlar. Yaşlanmaya bağlı olarak bu sıvının içinde ipliksi yapılar oluşabilir. Bu yapılar örümcek ağlarını da andırabilirler. Dışardan gelen ışık demetleri bu yapılarla etkileşime girip daha sonra retinaya düştüklerinde birey gözünün önünde sinek uçuşuyormuş gibi görüntüler görebilir.

  Gözde Sinek Uçuşması ve Işık Çakması

  Gözde sinek uçuşması ve ışık çakması, retina dekolmanı ve göz içi kanama gibi tehlikeler sonucu ortaya çıkabilir. Bu yüzden gözde sinek uçuşması sorunu yaşayan bireyler, bu sineklerin sayısında ani bir artış fark ederlerse ve ışık çakması gibi görüntüler görürlerse mutlaka uzman bir doktor ile görüşmelidirler.

  Gözde Sinek Uçuşması Zamanla Geçer Mi?

  Gözde sinek uçuşması şikayeti zaman içerisinde azalmaz veya geçmez. Aksine bu şikayetin şiddetinde zaman içerisinde bir artış görülür. Çünkü bu şikayet genellikle yaşlanma sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Bazı durumlarda dejeneratif miyopi gibi hastalıklar da gözde sinek uçuşması şikayetinin artmasına veya erken yaşlarda görülmesine neden olabilir.

  Gözde Sinek Uçuşması Zararlı Mı?

  Gözde sinek uçuşması çoğu zaman zararlı veya tehlikeli bir hastalığa işaret etmez. Bu durum daha önce de bahsettiğimiz gibi pek çok kişide yaşlanmaya bağlı ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden hastaların endişe etmelerine gerek yoktur. Ancak belirtmiş olduğumuz gibi gözde sinek uçuşmasına ani ışık patlamaları görme gibi belirtiler de eşlik ediyorsa göz içi kanama ihtimaline karşın bir doktor ile görüşülmelidir.

  Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Var Mı?

  Gözde sinek uçuşması günümüzde özel lazer tedavileri ile kolayca ortadan kaldırılabilir. Böylece hastanın yaşam kalitesi iyileştirilebilir.

  Gözde Sinek Uçuşması Bitkisel Tedavisi Var Mı?

  Gözde sinek uçuşması veya benzer göz şikayetlerinin bitkisel bir tedavisi yoktur. Bu gibi durumlar göz doktorları tarafından gerçekleştirilen tıbbi, güvenilir ve bilimsel tedaviler ile ortadan kaldırılabilir. Herhangi bir bitkisel ilaç veya alternatif uygulama gözde sinek uçuşması şikayetini sonlandıramaz.

  Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Nasıl Olur?

  Gözde sinek uçuşması tedavisi, kişinin şikayetinin ne kadar şiddetli olduğuna göre değişir. Eğer bireyin hayatı bu rahatsızlıktan fazla etkilenmiyorsa düzenli doktor takibi yeterli olabilir. Ancak birey gözde sinek uçuşmasından yeterince rahatsız oluyorsa lazer tedavisine başvurulabilir. Bu tedavi dakikalar içerisinde ve ağrısız bir şekilde yapılır.

  Antalya Gözde Sinek Uçuşması Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya gözde sinek uçuşması tedavisi fiyatları ve gözde ışık patlaması tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button