Kaş Kaldırma Ameliyatı Antalya - Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Antalya

  Kaş kaldırma ameliyatı Antalya, kaş çevresinde meydana gelen sarkmayı ve kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak, kaşlara ideal bir konum kazandırmak amacıyla yapılan, özel bir estetik operasyonudur. Kaşlar, üst yüz bölgesine boyut kazandıran dokulardır. Saç ve alın bölgesi ile alt yüz bölgesi arasında estetik bir geçiş hattı oluştururlar. Bu yüzden de yüzün genel estetik değeri için son derece önemlidirler. Bazı kişilerde genetik etmenler nedeniyle kaşlar sarkık ve düşük bir yapıya sahip olabilir. Bazı kişilerde ise bu sorun sonradan, yerçekimi ve ilerleyen yaş gibi etmenler sonucu meydana gelir.

  Ortaya çıkma nedeni ne olursa olsun bireyin olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına neden olur. Kaş kaldırma estetiği bu görünümü ortadan kaldırmak ve kaşlar ile yüzün geri kalanı arasında estetik bir uyum oluşturmak amacıyla yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Kaş kaldırma estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği kalıcı mıdır?’’ ve ‘’Kaş kaldırma ameliyatı kaç yaşında yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya kaş kaldırma ameliyatı ve benzer estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

  Kaş kaldırma ameliyatı, kaşlarda genetik etmenler ve ilerleyen yaş gibi nedenlerden meydana gelen pozisyon kaymasını gidermek, kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan, gelişmiş bir estetik operasyonudur. Kaş kaldırma ameliyatı sayesinde kaşların, alın bölgesi ile uyumlu ve göz güzelliğini ortaya çıkaran bir pozisyona kavuşması sağlanabilir. Kaş kaldırma ameliyatı cerrahi işlemler ve özel anestezi uygulamaları ile yapılır. Bazı kişilerde, endoskopik yöntemler de tercih edilebilir. Her iki uygulama da kaşların çekici ve zarif bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kaş kaldırma ameliyatı şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak.
  • Kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak.
  • Kaş çevresindeki estetik problemleri gidermek.
  • Kaşların alın bölgesi ve alt yüz bölgesi ile uyumlu bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Kaşlara, göz güzelliğini ve gözün estetik değerini ortaya çıkaracak bir görünüm kazandırmak.

  Kaş kaldırma ameliyatı bu gibi nedenlerle yapılabilmektedir.

  Kaş Düşüklüğü Neden Olur?

  Kaş düşüklünün en önemli nedeni ilerleyen yaş ve genetik faktörlerdir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşların ideal bir konuma sahip olmasını sağlayan bağ ve kas dokuları yıpranır. Bu yıpranmada mimik kullanımı ve güneş ışığı maruziyeti gibi etmenler de aktif bir rol oynar. Buna bağlı olarak da kaş düşüklüğü meydana gelir. Bazı kişilerde, genetik etmenler nedeniyle erken yaşlarda da kaş düşüklüğü ortaya çıkabilir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Kaş kaldırma ameliyatı genellikle 40’lı yaşlardan sonra tercih edilen bir operasyondur. Bununla birlikte göz çevresi gelişimini tamamlamış olan, reşit bireylere yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. 18 yaşını doldurmuş olan ve kaş çevresinde aktif bir enfeksiyon bulunmayan herkes talep dahilinde kaş kaldırma ameliyatı yaptırabilir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Kalıcı Mı?

  Kaş kaldırma ameliyatı ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Bu operasyon sırasında, kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak için cerrahi işlemler gerçekleştirilir. Bu işlemlerin etkileri zaman içerisinde kaybolmazlar. Ancak yine de hastaların bölgedeki dokulara zarar vermemeye dikkat etmesi gerekir. Mesela göz ovuşturma gibi zararlı alışkanlıkları bırakmalı ve mümkünse yüz üstü uyumamalıdır.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Kaş kaldırma ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Operasyonun tamamı, hasta anestezi altındayken ağrısız ve rahatsızlık hissine yol açmadan gerçekleştirilmektedir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kaş kaldırma ameliyatının süresi, ameliyatın detaylarına ve anestezi uygulamasının türüne göre 45 dakika ila 60 dakika arasında değişebilmektedir. Doktorunuz size özel bir kaş estetiği planlaması yaptıktan sonra kaş kaldırma süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kaş kaldırma ameliyatı sırasında ilk olarak hastaya anestezi uygulanır. Daha sonra ise şakak bölgesinden gerçekleştirilen cerrahi işlemler ve dikiş uygulamaları ile kaş bölgesine müdahale edilir. Böylece kaşların ideal bir pozisyon kazanması ve kaş düşüklüğünün giderilmesi sağlanır. Hastalar ameliyattan sonra özel bir odaya alınırlar ve burada birkaç saat dinledikten sonra taburcu edilirler.

  Antalya Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları 2024

  Antalya kaş kaldırma ameliyatı fiyatları ve kaş ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Scan the code
  Call Now Button